Пълен комплект медали за бургаски борци от международен турнир

Пълен комплект медали от силния международен турнир за момчета до 15 години "Злати Д. Ройдев" в град Гълъбово завоюваха представителите на клуб "Черноморец - св. борба" и СУ "Юрий Гагарин". За отличията спориха 150 борци от Турция, Молдова, Северна..

публикувано на 08.04.24 в 12:57

Десет медала донесоха в Бургас състезателите на Карате клуб "Сансай"

Десет медала донесоха в Бургас състезателите на Карате клуб "Сансай" от Държавните първенства по Карате. В два поредни уикенда във Велико Търново и София се проведоха Държавното първенство по карате за деца до 14 год. и Държавно първенство по карате за..

публикувано на 08.04.24 в 12:50

Нефтохимик спечели срещу Бургас спорт

Нефтохимик спечели  гостуването си на Бургас спорт и продължава да води  в класирането на АОГ Бургас.  Зелените вкараха 3  гола още през първото полувреме на стадиона в квартал Долно Езерово, а след почивката добавиха още един за крайното 0-4.  Още в..

публикувано на 08.04.24 в 08:31

Нургюл Салимова постигна първа победа на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат в Торонто.

В четвъртия кръг на надпреварата българката спечели с белите фигури срещу индийката Хумпи Конеру. По този начин 20-годишната Салимова събра актив от 2 точки след една победа, две ремита и една загуба, които и отреждат третото място в класирането. За..

публикувано на 08.04.24 в 07:40

Цанко Цанков успя да преплува протока Кук за рекордно време

Вече 3 от 7-те маратона, включени във веригата Ocean seven на Световната федерация WOWSA, са в спортната визитка на бургаския плувец Цанко Цанков. Бургазлията успя да преплува протока Кук с рекордно време. При тежки условия, силните течения и..

публикувано на 07.04.24 в 16:10

"Черноморец" надви "Рилски спортист" с една точка разлика

Носителят на Купата на България за 2024 година Черноморец се наложи над Рилски спортист с 88:87 (17:19, 20:24, 22:20, 29:24) като домакин в Бургас в дербито на 28-я кръг (първата шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Черноморец записа..

публикувано на 07.04.24 в 15:43
Нургюл Салимова

Нургюл Салимова допусна първа загуба в турнира на претендентките

Нургюл Салимова допусна първа загуба на турнира на претендентките за световната титла по шахмат при жените в Торонто. В партия от третия кръг българката загуби с черните фигури от индийката Вайшали Рамешбабу след 33 хода игра. По този начин 20-годишната..

публикувано на 07.04.24 в 07:18

Нургюл Салимова с второ реми в Турнира на претендентките

Нургюл Салимова направи реми срещу победителката от последното издание на Турнира на претендентките Лей Тинцзе. В първия кръг с черните Салимова завърши реми с гросмайстор Анна Музичук, а китайката Тинцзе загуби с белите от сънародничката си Тан Джонги...

публикувано на 06.04.24 в 07:30

Нефтохимик победи Левски в София и поведе в полуфиналната серия

Нефтохимик 2010 (Бургас) тръгна с успех в полуфиналната серия в Супер Волей лигата. Тимът, воден от Мартин Стоев, надигра като гост Левски София с 3:1 гейма, в отделните части 15:25, 25:23, 25:18, 27:25 точки в първата среща между двата тима, която се..

публикувано на 05.04.24 в 11:22

"Дея Спорт" и ЦСКА стартират днес в зала "Младост" полуфиналната серия в Супер Волей

Шампионатът в Супер Волей при мъжете навлиза в решителната си фаза. Отборите на "Дея Спорт" и ЦСКА стартират днес, сряда, в зала "Младост" полуфиналната серия. Двубоят е от 19:00 часа. Входът е с билети. Играе се до 3 победи от 5 мача. Вторият е на 6..

публикувано на 03.04.24 в 14:39