"Черноморец" се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България

Баскетболният отбор на "Черноморец" се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България  в зала "Арена Бургас".  Възпитаниците на старши треньора Васил Евтимов надиграха ЦСКА с 92:66 в двубой от четвъртфиналите на надпреварата.  Предстои..

публикувано на 16.03.24 в 08:38

Георги Иванов - Гонзо е новият президент на БФС

Георги Иванов - Гонзо е новият президент на БФС. Той получи 235 гласа, а Димитър Бербатов събра 181 на извънредния конгрес на футболната централа. Общо 469 делегати дадоха своя вот в продължение на два часа в тъмни стаички в четири секции в залата в..

обновено на 15.03.24 в 18:49

Спартак (Плевен) отива на полуфинал за Купата на България по баскетбол

Отборът на Спартак (Плевен) е следващият сигурен полуфиналист след като надигра отборът на Ямбол със 74:65 в мач от турнира за Купата на България по баскетбол. Срещите се провеждат в зала Арена Бургас. Утре в 16 часа Балкан излиза срещу Спартак в първия..

публикувано на 15.03.24 в 18:01

Балкан е първият полуфиналист за Купата на България по баскетбол

Шампионът Балкан (Ботевград) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже след успех над Черно море Тича (Варна) с 88:69 (15:18, 23:15, 28:16, 22:20) в първи четвъртфинален двубой в "Арена Бургас". В спор за достигане..

публикувано на 15.03.24 в 15:28
Борислав Михайлов

Приеха оставката на Борислав Михайлов

Четвърта точка от дневния ред на Конгреса на Българският футболен съюз беше приемане на оставката на президента на централата Борислав Михайлов. Самият той предложи това да стане с явно гласуване, за да не се губи време. Михайлов беше..

публикувано на 15.03.24 в 14:38

Започнаха четвъртфиналните мачове за баскетболната Купа на България

Двубоите от турнира за efbet Купа на България се играят следващите три дни в „Арена Бургас“. Днес са двубоите от четвъртфиналите. Ден по-късно са полуфиналите, а новият носител на трофея ще бъде определен на 17 март (неделя). Бургас ще бъде..

обновено на 15.03.24 в 13:41

Признаха постиженията на Цанко Цанков в Талин за световни рекорди

Двата златни медала на Цанко Цанков, които спечели на световното първенство по ледено плуване в Талин, Естония на 200 и 450 метра свободен стил, са рекорди на планетата. Това официално беше съобщено тази сутрин от Мария Коскинен – директор в..

публикувано на 14.03.24 в 17:56

Антон Коджабашев отново оглави вдигането на тежести

Българската федерация по вдигане на тежести вече има нов президент. На събрание на БФВТ, което се проведе днес беше избран трикратния световен и трикратен европейски шампион Антон Коджабашев. Гласуването бе открито. В него Коджабашев получи 22 гласа, а..

публикувано на 14.03.24 в 16:05

Състезателите на ЦПКДК - Бургас с куп медали от Европейското по джу джицу в Белгия

Силно представяне на състезателите на Централен полицейски карате джу джицу клуб - Бургас на Европейска купа по джу джицу в Белгия.  Спортният турнир се проведе на 9 -10 март в град Мехелен.   Златни медали спечелиха   Николай Киров (файтинг система),..

публикувано на 13.03.24 в 16:13

Цанко Цанков на родна земя - гледа напред към ледения маратон в Нова Зеландия

Цанко Цанков се срещна с кмета Димитър Николов, за да разкаже за последните си постижения, както и за бъдещите планове, съобщиха от общината.  Припомняме, че миналата седмица бургазлията завоюва два златни медала на 200 и 450 метра и бронзов медал на 25..

публикувано на 13.03.24 в 15:35