Меси и компания стартираха с победа

Един оj големите фаворити по терените в Бразилия - съставът на Аржентина - започна успешно участието си на Мондиала. В може би най-трудния си мач от група F „гаучосите"  удариха дебютанта Босна и Херцеговина с 2:1. Звездата на „албиселесте" Лионел..

публикувано на 16.06.14 в 09:24

Гришо стигна до финала в Лондон

Григор Димитров се класира за финала на турнира от сериите АТР 250 в Куинс Клъб след победа с 6:2, 6:4 срещу Стан Вавринка. Така българинът достигна общо петия си финал от сериите АТР, като досега има спечелени общо три. Гришо направи отличен мач срещу..

публикувано на 15.06.14 в 11:09

Коста Рика оглави група D

След първия изигран кръг в група D, отборът на Коста Рика е изненадващ лидер  с 3 точки пред Италия, Англия и Уругвай. Скромният отбор на централноамериканската държава изненадващо победи с 3:1 бронзовият медалист от Мондиал 2010 – Уругвай...

публикувано на 15.06.14 в 10:58

Санчес победи Австралия

Чили победи Австралия с 3:1 във втория мач от група „В" на Мондиал 2014. В герой за латиноамериканците се превърна Алексис Санчес, който се отчете с гол и асистенция. Точен за „кенгурата" бе Тим Кейхил, а крайното 3:1 оформи резервата Жан Босежур..

публикувано на 14.06.14 в 10:42

Касияс пое вината за разгрома от Холандия

Капитанът на Испания Икер Касияс пое отговорност за поражението с 1:5 от Холандия, въпреки че парадоксално беше най-добрият за Ла Фурия на терена. Вратарят направи груба грешка при гола на Робин ван Перси за 1:4, а на няколко пъти не се намеси..

публикувано на 14.06.14 в 10:29

Гриша продължава в "Куинс клъб"

Григор Димитров продължава напред в турнира в "Куинс клъб" (Лондон) след победа срещу французина Едуар Роже-Васлен с 7:6 (3), 6:4. Българският тенисист ще играе на четвъртфиналите с украинеца Александър Долгополов. Това бе втори мач между Димитров и..

публикувано на 13.06.14 в 14:51

„Селесао“ започна с трудна победа

Бразилия успя да победи Хърватия в първия мач от Мондиал 2014. „Селесао" се наложи с 3:1 над отбора от Балканите, но не успя да убеди с игра. В 11-та минута Марсело си вкара автоголкато отклони топката в своята врата след центриране на Ивица..

публикувано на 13.06.14 в 07:56

Четири отбора с шанс за титлата, твърди Красимир Балъков

Голямата футболна фиеста започва тази вечер. На пръсти обаче се броят хората у нас, които знаят точно какво е да си сред участниците. Такъв е Красимир Балъков, част от звездния отбор в САЩ 94, записал най-доброто ни класиране на Мондиал..

публикувано на 12.06.14 в 15:52

От днес светът е футбол

Днес в Бразилия се открива 20-то Световно първенство по футбол. Стартът на Мондиала ще бъде даден на стадиона в Сао Пауло с мача между домакина Бразилия и Хърватия. Срещата започва в 23 часа българско време. В световното първенство участват 32 отбора,..

публикувано на 12.06.14 в 09:01

Японец ще свири първия мач на Мондеал 2014

Японецът Юичи Нишимура ще бъде главен съдия на мача на откриването на Мондиал-2014 между Бразилия и Хърватия утре в Сао Пауло, съобщи днес Международната федерация по футбол. Нишимура,42-годишен, е международен съдия от 2004 година.  Бразилците имат лоши..

публикувано на 11.06.14 в 14:51