Великденската регата излъчи най-добрите ветроходци

В клас "Оптимист" крайното класиране поведе Клемент Саръстов от яхтклуб „Порт Бургас“. Втори е Радослав Гавраилов от Варна, третата позиция е за Даниел Йорданов от ОМК Несебър 2000. При девойките  най-добра в гонките  бе Диана Маркова от  Несебър, следвана от Станислава Тодорова  от Бургас и  Ралица Кичикова от Созопол.

Участие взеха 110 участници, от които 60 записани в клас Оптимист. Времето осигури подходящия вятър в първите два дни на регатата. Днес безветрието не позволи  те да бъдат продължени. Финалистите бяха излъчени след 6 гонки в различните класове, информира  Милко Харизанов.

Съдийска колегия от Варна определи носителите на купи и  медали.

"Нефтохимик 2010" отново шампион

Волейболният „Нефтохимик 2010” доказа, че е хегемонът в родния шампионат при мъжете. Бургаският тим стана отново шампион на България, след като спечели и третия финален мач с ЦСКА. Така тимът, воден от старши треньора Найден Найденов, защити титлата от миналата година, когато наставник бе Петър Дочев. В третия и последен сблъсък за сезон 2017/2018..

публикувано на 24.04.18 в 09:49

Бургаски акробати представят България на Летните олимпийски игри в Буенос Айрес

Мариела Костадинова и Панайот Димитров ще представят страната ни на Летните младежки олимпийски игри, които ще се проведат в Буенос Айрес - Аржентина, от 11 до 23 септември. Мариела и Панайот спечелиха квота за участие в Олимпиадата по време на Световното състезание по акробатика за възрастовите групи, което се проведе в Антверпен - Белгия. Двойката..

публикувано на 23.04.18 в 17:30

Вело Царево отново предизвика колоездачите в Странджа

Колоездачи премериха сили във второто издание на „Предизвикай Странджа", организирано от Вело Царево.  Състезателната дестинация от 32км пресечен горски терен с положителна денивелация от над 700м, беше най-голямото предизвикателство за участниците.Трасето премина през.Царево – местността "Дългата поляна" – местността "Балиево" – местността "Калинов..

публикувано на 23.04.18 в 11:11

Ватерполният „Черноморец” U15 се класира за суперфинала

След три квалификационни кръга и един финал отборът на "Черноморец" стигна до финалната четворка от държавното първенство по водна топка за момчета до 15 г. Момчетата на старши треньора Петър Йонов се класираха сред четирите най-добри отбора в страната и ще спорят за отличията в тази възраст. Останалите претенденти за медали в настоящия сезон са..

публикувано на 20.04.18 в 11:26
Иван Атанасов (вдясно)

Иван Атанасов започна с победа Европейското по бокс

Бургаският боксьор Иван Атанасов започна с победа участието си на Европейското първенство за младежи до 18 години в Италия. В първия си мач в категория до 64 килограма талантът от клуб "Победа Черноморец" надигра по безапелационен начин Амарилдо Врайя от Албания с 5:0 съдийски гласа. На осминафинал Иван Атанасов, който е европейски шампион..

публикувано на 19.04.18 в 16:39

Бургас посреща елита на колоезденето

Над 100 състезатели се очаква да се включат в елитното колоездачно състезание за Купа Бургас. То ще се проведе в морския град през уикенда. Колоездачен клуб Черноморец продължава традицията с емблематичното състезание Купа Бургас. Единствено по рода си, то съчетава два коло-критериума разпределени в събота и неделя. Първия етап ще започне..

публикувано на 19.04.18 в 14:50

ОФК"Поморие" гостува днес на "Локомотив"

Отборът на Футболен Клуб  "Поморие" ще гостува днес на тима на "Локомотив" - София. Срещата е от 25-ия кръг на Втора професионална лига и ще се играе от 17.00 часа на стадиона на домакините. Поморийци се изкачиха на 9-то място във временното класиране след драматична победа като домакини срещу отбора на "Марица" - Пловдив, а домакините от..

публикувано на 19.04.18 в 09:18