200 ездачи и коне идват за фестивал на конния спорт в Бургас

За седма поредна година Бургас става домакин на най-продължителния и масов фестивал на конния спорт с участието на над 200 ездачи и състезателни коне от България и чужбина. Поредицата конни състезания ще продължи осем дни. Бургазлии и гости на Морския град ще имат възможността да проследят на живо красотата на спорта и през нощта. Състезанието е едно от малкото в България, което се провежда на осветление, придаващо съвсем различна атмосфера. Нощните паркури от една страна са доста атрактивни, а от друга изключително приятни за публиката заради вечерната прохлада.

7,8,9,10 август, 18 ч. – Нощни тренировъчни паркури

11.08, 9.00 – 12.00 ч. – Национален турнир „Купа Бургас“ (прескачане за млади коне и ездачи)

11.08, 17 ч. – Паркури за напреднали коне и ездачи

12.08, 9.00 – 12.00 ч. - Национален турнир „Купа Бургас“ (прескачане за млади коне и ездачи)

12.08, 17 ч.– Паркури за напреднали коне и ездачи

НАГРАЖДАВАНЕ

11 и 12 август

За ФЕСТИВАЛ НА КОННИЯ СПОРТ

КУПА БУРГАС 2017‘:

Бургаски плувец на Европейското и Световното

Състезателят на бургаския клуб "Черноморец" - Тодор Тодоров, стана част от националния отбор на България, който тази година ще участва в европейско първенство на 13-15 юли в Малта, както и в световно в Ейлат /Израел/ на 6-8 септември. За целта той успешно покри необходимите нормативи за дисциплината плуване в открити води /5 км./ на басейна "Дианабад" в..

публикувано на 26.04.18 в 14:30

Престижно състезание ще събере световния елит по спортни танци в Бургас

Престижното състезание по спортни танци "Купа Бургас" ще събере световния елит в този спорт на 1  и 2 юни в зала "Младост" в Бургас. В 33-то издание ще вземат участие топ двойки от Малта, Русия , Латвия , Германия, Италия, Кипър, Турция , Гърция, Сърбия, Румъния , Естония, Азербайджан , Сан Марино, Испания, Молдова, България и др. Турнирът е..

публикувано на 25.04.18 в 13:30

"Нефтохимик 2010" отново шампион

Волейболният „Нефтохимик 2010” доказа, че е хегемонът в родния шампионат при мъжете. Бургаският тим стана отново шампион на България, след като спечели и третия финален мач с ЦСКА. Така тимът, воден от старши треньора Найден Найденов, защити титлата от миналата година, когато наставник бе Петър Дочев. В третия и последен сблъсък за сезон 2017/2018..

публикувано на 24.04.18 в 09:49

Бургаски акробати представят България на Летните олимпийски игри в Буенос Айрес

Мариела Костадинова и Панайот Димитров ще представят страната ни на Летните младежки олимпийски игри, които ще се проведат в Буенос Айрес - Аржентина, от 11 до 23 септември. Мариела и Панайот спечелиха квота за участие в Олимпиадата по време на Световното състезание по акробатика за възрастовите групи, което се проведе в Антверпен - Белгия. Двойката..

публикувано на 23.04.18 в 17:30

Вело Царево отново предизвика колоездачите в Странджа

Колоездачи премериха сили във второто издание на „Предизвикай Странджа", организирано от Вело Царево.  Състезателната дестинация от 32км пресечен горски терен с положителна денивелация от над 700м, беше най-голямото предизвикателство за участниците.Трасето премина през.Царево – местността "Дългата поляна" – местността "Балиево" – местността "Калинов..

публикувано на 23.04.18 в 11:11

Ватерполният „Черноморец” U15 се класира за суперфинала

След три квалификационни кръга и един финал отборът на "Черноморец" стигна до финалната четворка от държавното първенство по водна топка за момчета до 15 г. Момчетата на старши треньора Петър Йонов се класираха сред четирите най-добри отбора в страната и ще спорят за отличията в тази възраст. Останалите претенденти за медали в настоящия сезон са..

публикувано на 20.04.18 в 11:26
Иван Атанасов (вдясно)

Иван Атанасов започна с победа Европейското по бокс

Бургаският боксьор Иван Атанасов започна с победа участието си на Европейското първенство за младежи до 18 години в Италия. В първия си мач в категория до 64 килограма талантът от клуб "Победа Черноморец" надигра по безапелационен начин Амарилдо Врайя от Албания с 5:0 съдийски гласа. На осминафинал Иван Атанасов, който е европейски шампион..

публикувано на 19.04.18 в 16:39