Благомир Митрев се завръща в Нефтохимик

Легендата на Нефтохимик Благомир Митрев отново става част от „зеления“ клуб. На  заседание на Съвета на директорите бе взето решение той да оглави треньорския щаб на отбора. Предложението дойде от новия спортен директор Костадин Джамбазов, който пое спортно-техническото ръководство, с цел оставане във Втора лига.

Досегашният старши-треньор на „шейховете Николай Кръстев остава в треньорското ръководство като помощник-треньор. Диян Петков също запазва мястото си на помощник-треньор.

Решението Благомир Митрев да поеме отбора дойде заради необходимостта от промяна. Бюджетът на „Нефтохимик“ продължава да бъде силно ограничен, затова засега не можем да си позволим основни промени в селекцията. Митрев и Кръстев са силен тандем, а в допълнение с Диян Петков, мисля че нещата ще тръгнат в по-добра посока. Длъжни сме да опитаме всички варианти за спасение.“ - така спортният директор на Нефтохимик Костадин Джамбазов коментира назначението на Благомир Митрев за старши-треньор на отбора.

Футболистите от Поморие направиха реми с "Черноморец" Балчик

Футболистите на ОФК „Поморие“ записаха поредно равенство в домакинствата. Възпитаниците на старши треньора Веселин Бранимиров играха на стадион Лазур в Бургас и завършиха с 1:1 срещу тима на „Черноморец“ Балчик. Резултатът откри Живко Петков в 47-та минута. Той се появи като резерва в тима на „Поморие“ от началото на второто полувреме и..

публикувано на 23.10.17 в 13:15

Бургас домакинства кръг от държавното първенство по баскетбол на колички

Бургас ще е домакин на решителния кръг от държавното първенство по баскетбол на колички, сезон 2017. Състезанието за хора с увреждания започва от 9:30 часа на 21 октомври, събота, в спортна зала "Бойчо Брънзов". Негови организатори са Българската федерация по баскетбол, съвместно с Община Бургас по проект, иницииран от Ротаракт клуб Бургас -..

публикувано на 23.10.17 в 12:05

Хора в неравностойно положение играят баскетбол

Бургас е домакин на решителния кръг от държавното първенство по баскетбол на колички, сезон 2017. Състезанието за хора с увреждания започва от 9:30 часа в спортна зала "Бойчо Брънзов". Негови организатори са Българската федерация по баскетбол, съвместно с Община Бургас. Морският град ще бъде представен от баскетболен клуб "Джавелин", а..

публикувано на 21.10.17 в 08:25

Нефтохимик отстъпи на Литекс

Футболен клуб Нефтохимик загуби с 0:2 гостуването си на Литекс /Ловеч/ в мач от XII кръг на Втора лига. Първото полувреме завърши при нулево равенство. През втората част домакините поведоха в 65-та минута с удар от границата на наказателното поле. Малко по-късно Нефтохимик имаше шанс да изравни от контраатака, но съдията не даде авантаж. В..

публикувано на 21.10.17 в 07:36

Нефтохимик U19 и Марек U19 не се победиха

Нефтохимик си тръгна с точка от Дупница, след гостуването си на Марек, в срещата от X кръг на Елитното юношеско първенство до 19 години. Двубоят завърши при резултат 1:1. Действието през първата част се развиваше главно в центъра на терена, без особени опасности и пред двете врати. Домакините поведоха в 22-ра минута, след като получиха право да..

публикувано на 16.10.17 в 09:53

Победи за формациите на Нефтохимик

Нефтохимик си тръгна с точка от Дупница, след гостуването си на Марек, в срещата от X кръг на Елитното юношеско първенство до 19 години. Двубоят завърши при резултат 1:1. Домакините поведоха в 22-ра минута, след като получиха право да изпълнят дузпа. През втората част „шейховете“ излязоха на терена по-мотивирани и взеха превес в двубоя...

публикувано на 15.10.17 в 19:14

Маршавелов спечели "Писта Бургас" в клас Макси

Към 16 часа днес приключи "Писта Бургас 2017 ", състезанието премина добре, въпреки че имаше няколко инцидента , но това е спортът,каза за БНР Бургас Мирослав Терзиев.Ето ги и победителите:  " Константин Маршавелов,  управляващ Mitsubishi Lancer Evo X спечели  в клас Макси ,в долната серия без никакви изненади младият талант Иван Влъчков  с Хонда..

публикувано на 15.10.17 в 19:05