Шейховоте отложиха мач

Гостуването на Нефтохимик на Оборище /Панагюрище/ се отложи повторно. Причината е невъзможност да бъдат предложени необходимите условия за
провеждането на срещата, заради обилния снеговалеж през изминалите дни. Новата дата е 10.04 /вторник/, от 17:00 ч.

Подаряват 100 топки по време на спортния празник „Бургас играе баскетбол“

На 21 декември, петък, ще се проведе спортният празник "Бургас играе баскетбол". Мястото е зала "Бойчо Брънзов" в комплекс "Зорница", а началото ще бъде дадено в 11.00 часа. Организатор на хепънинга за малки и големи е Община Бургас,  като координацията е на Гергана Брънзова, практикувала професионално този спорт в женската NBA. Целта на..

публикувано на 13.12.18 в 08:31

Футболният отбор на ОУ "Петко Росен" е победител в турнира "Мини Шампионска лига"

Футболният отбор на ОУ "Петко Росен" стана победител в турнира "Мини Шампионска лига". Надпреварата се организира от ДФК "Звездичка" и Община Бургас. Срещите се проведоха на спортната база "Звездичка Арена". Втори в крайното класиране е съставът на ОУ "Антон Страшимиров". Трето място завоюваха представителите на НБУ "Михаил Лъкатник", а четвърти е..

публикувано на 12.12.18 в 16:45

7 медала спечелиха младите джудисти от клуб "Бургас" в Сливен

7 медала спечелиха младите джудисти от клуб "Бургас" на Коледния турнир в град Сливен. Възпитаниците на треньорката Ирина Пауникова се завърнаха с три златни, едно сребърно и три бронзови отличия. На стълбицата на първото място се качиха Таня Стоичкова в категория до 22 килограма, Елена Желязкова до 28 килограма и Стилян Плачков до 46 килограма. Данаил..

публикувано на 12.12.18 в 11:11

Най-добрите спортисти ще бъдат отличени на 20 -ти декември

Церемонията по награждаване на 10-те най-изявени спортисти на Бургас, ще бъде на 20 -ти декември . Най-добрите състезатели  ще бъдат отличени на в плувен комплекс "Парк Арена ОЗК". За целта ще бъде построена 12-метрова сцена върху водната площ на басейна, изградена от над 240 понтонни куба. За втора поредна година Община Бургас ще връчи призове и в..

публикувано на 12.12.18 в 10:41
Снимката е илюстративна.

Коледният турнир по фехтовка "Млад рицар" ще се проведе на 16 декември

Тази година коледният турнир по фехтовка "Млад рицар" ще се проведе на 16 декември в спортна зала "Бойчо Брънзов", съобщиха от Община Бургас. Организатори са Фехтовален клуб "КОРСАР"-Бургас, Община Бургас и ФА "Васил Етрополски". В същия ден, неделя, ще се състои и дипломирането на малките рицари, завършващи II-ра фехтовална степен...

публикувано на 11.12.18 в 15:39

СКАС "Аякс" стана отборен шампион по канго джъмпс

Състезателите на СКАС "Аякс" - Иванка Богдева, Марина Желева, Мария Миланова и Милена Вълкова, спечелиха първо място на провелия се във Варна коледен канго маратон, съобщиха от Община Бургас. В състезанието взеха участие представители от Варна, Бургас, Добрич и Търговище. Всички те имаха възможността да скачат с инструкторите по канго..

публикувано на 11.12.18 в 12:24

"Черноморец" Бургас би "Шумен" като гост

Баскетболният „Черноморец“ Бургас победи „Шумен“ като гост в предпоследния кръг на „А“ група (мъже). Бургазлии надделяха убедително с 69:80 и се класираха в първата петица. Най-резултатен бе Анди Франсис с 25 отбелязани точки, Георги Кендеров добави 17. В последния кръг, „Черноморец“ посреща отбора на Икономическия университет Варна, на..

публикувано на 10.12.18 в 10:52