Масов крос ще се проведе днес в Приморско

Снимка: Община Приморско

Денят на българския спорт ще бъде отбелязан днес в Приморско с масов крос. С това морската община ще постави началото на празненствата, посветени на 24 май - празник на Приморско. Спортното състезание ще започне от 14.00 часа пред сградата на Общината. Там ще бъде даден стартът, а любители на спорта, без ограничения във възрастта, ще трябва да изминат разстояние от близо 2000 м по предварително определен маршрут.

От Общината състезателите ще се насочат към Морската градина,  ще преминат през улиците „Черно море”, „Васил Левски”, „Ропотамо и „Албатрос”, като финалната права е на улица „Трети март”. Финишът е пред сградата на Общината.

Всеки от участниците в кроса ще получи грамота за участие, а за да бъде празникът по атрактивен, участниците ще получат подарък  цветни тениски от Общината. Първите, които пресекат финалната линия, ще получат специални награди.

Волейболистите на Нефтохимик победиха като домакини Левски София

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) победиха като домакини Левски София с 3:0 (26:24, 25:20, 25:21) в първия мач между двата тима от 1/4-финалните плейофи в Суперлигата при мъжете, който се игра в бургаската зала „Младост“ Така шампионите стартираха с чист успех в серията, в която се играе до две победи от три мача. Реваншът е в София, на 23..

публикувано на 21.03.19 в 07:23

Бургаски фехтовачи завоюваха челни позиции на държавното първенство

На провелото се в  Пловдив "Държавно Първенство" по фехтовка за деца до 11 и 13 години, младите бургаски мускетари  завоюваха редица призови класирания. При най-малките Никола Миланов - "Корсар", спечели златния медал, а при момичетата в същата възрастова група Габриела Георгиева - "Маркели", влезе в челната осмица. При момичетата до 13 години три от..

публикувано на 20.03.19 в 11:10

"Нефтохимик 2010" ще играе днес срещу столичния "Левски"

"Нефтохимик 2010"  ще играе  днес срещу столичния "Левски"в  дерби от четвъртфиналните плейофи от националната Суперлига при волейболистите.Един срещу друг застават третият и шестият от редовния сезон. Играе се до 2 победи от 3 мача.Първият е на 20 март /сряда/ от 18.30 часа в спортна зала "Младост.Втората среща между двата отбора е на 23 март/събота/..

публикувано на 20.03.19 в 09:24

В сряда волейболният "Нефтохимик 2010" излиза срещу столичния "Левски"

"Нефтохимик 2010" срещу столичния "Левски" е дербито от четвъртфиналните плейофи от националната Суперлига при волейболистите. Един срещу друг застават третият и шестият от редовния сезон. Играе се до 2 победи от 3 мача. Първият е на 20 март /сряда/ от 18.30 часа в спортна зала "Младост". Билетът за вход е един лев. Втората..

публикувано на 18.03.19 в 15:44

"Черноморец" надигра гостуващия тим на "Атлетик"

Баскетболистите на "Черноморец" надиграха гостуващия тим на "Атлетик" с 82:70. Мачът в спортна зала "Бойчо Брънзов" беше от деветия кръг в "А" група - първа петица.  Лидерът на "Черноморец" Христо Николов отбеляза 37 точки, хвана 4 борби и направи 4 асистенции. Робърт Георгиев завърши с 12 точки и 6 борби. 11 точки добави Ангел Димитров, а с 10 точки..

публикувано на 18.03.19 в 11:20

Нефтохимик с поредна победа

Резултатна победа записа Нефтохимик в XXI кръг на Югоизточната Трета лига. На стадион Лазур „шейховете“ се наложиха над гостите си от Карнобат с 6:0. От подновяването на първенството, това бе четвъртата поред победа за момчетата на старши-треньора Диян Петков. Първата част завърши при резултат 2:0, след точни изстрели на Цветан Филипов в 17-та минута и..

публикувано на 16.03.19 в 18:04