Волейболният "Нефтохимик" на 1/8 финал в Европа след тричасова драма

Автор:
архив

Тимът на Нефтохимик 2010 (Бургас) се класира на 1/8-финал на турнира за Купата на ЦЕВ. Шампионите се наложиха като домакини над белгийския Пар-Ки Менен с 3:2 (25:23, 22:25, 23:25, 30:28, 15:8) в мач-реванш от 1/16-финалите. Успехът доведе до Златен гейм, в който бургазлии се наложиха  с 16:14 в "златния" и отстраниха съперника, като продължават напред в надпреварата. Битката в  зала "Младост" продължи почти три часа, като бургазлии показаха характер и воля и преклониха белгийците.

Домакините започнаха силно и оформиха стабилна преднина. Тя се задържа и въпреки опитите на белгийския тим да преодолее атаките на българския шампион, Нефтохимик спечели частта след 25:23.

Вторият гейм бе изцяло под доминацията на Пар-Ки Менен. В ключовите моменти бургазлии стопиха част от разликата, но гостите се пребориха и изравниха резултата.

В началото на третата част волейболистите на Найден Найденов заиграха по-мотивирано, като водеха до средата на гейма. Впоследствие воденият от Ратко Периш тим отново взе нещата в свои ръце и задържа темпото. В края отново се заформи интрига, късметът обаче бе на страната на съперника, който поведе с 2:1 гейма.

Четвъртата част бе под диктовката на шампионите, които успяваха да удържат опонента на разстояние. При 17:17 белгийците отново вкараха интрига и играта тръгна точка за точка. Пар-Ки отново поведе, но българският първенец отново се върна в гейма. Ситуацията се повтори още няколко пъти, но в крайна сметка Нефтохимик измъкна частта след 30:28 и вкара срещата в тайбрек.

Там двата отбора бяха равностойни до 4:4, след което домакините се отприщиха и дръпнаха с добра преднина. До края тайбрекът просто бе доигран и всичко бе решено от "златния гейм".

Той бе равностоен през по-голямата част от времето. При 10:9 бургазлии поведоха, но отново интригата отстъпи място и гостите взеха инициативата и поведоха с 14:12. В този сублимен момент Нефтохимик успя да излезе от ситуацията, направи страхотен обрат и спечели след 16:14.

Най-резултатен бе Савелий Поздняков с 24 точки (3 аса, 2 блокади), Георги Петров добави 21 точки (2 блокади).

"Нефтохимик" би "Монтана", "Дея спорт" посреща днес "Пирин" Разлог

Шеста поредна и общо 12 – та победа във волейболната Суперлига постигна тимът на „Нефтохимик 2010“. Момчетата на треньора Николай Желязков надделяха много трудно и драматично като гости над Монтана с 3:2 (23:25, 25:22, 22:25, 25:21, 15:10) в един от най-интересните мачове от 19-ия кръг, игран в зала "Младост", пише sportal.bg . Така..

публикувано на 23.02.19 в 09:09

„Черноморец“ срещу „Нефтохимик“ – в градското футболно дерби

След началото на август миналата година и стартът на първенството в Югоизточната „В“ футболна група, второто издание на градското дерби в Бургас е днес. На стадиона в кв. „Акациите“, от 14 ч., излизат тимовете на „Черноморец“ 1919 и „Нефтохимик“. Въпреки че изостават в класирането на 10 точки от лидера „Нефтохимик“, съставът на..

публикувано на 23.02.19 в 08:58

Шахматната принцеса Нургюл Салимова запазва лидерската си позиция в световната ранглиста

Най-младата шампионка на България в шаха затвърди постиженията си  в световен мащаб като оглави ранглистата до 16-годишна възраст още   в началото на 2019-та с  рейтинг 2405 точки. Сега вече е  с рейтинг 2413 т. Влезе  и в Топ 100 при жените, където  е 51ва, вероятно ще премине още няколко места напред, което е изключителен..

публикувано на 22.02.19 в 14:07

Ученикът Пламен Корсев е с номинация за участие в "Спешъл Олимпикс"-2019

Заместник-кметът д-р Лорис Мануелян се срещна с номинирания за участие в Летните олимпийски игри "Спешъл Олимпикс"-2019 Пламен Алексиев Корсев - ученик в десети клас в СУ "Добри Чинтулов". Надпреварата ще се проведе от 8 до 21 март в Абу Даби. На Пламен Корсев е осигурена подкрепа от специалистите в Ресурсен център - Бургас. Той ще се представи в..

публикувано на 22.02.19 в 13:21

"Дея Спорт" и "Нефтохимик 2010" с мачове от 19-ия кръг на волейболната Суперлига

На двата бургаски отбора участници в националната волейболна Суперлига - "Дея Спорт" и "Нефтохимик 2010" предстоят мачове от 19-ия кръг. Абсолютният дебютант в родния елит ще посрещне в спортна зала "Младост" тима на "Пирин"-Разлог. Тази среща е на 23 февруари/събота/ от 17:30 часа. Входът е свободен. Във временното класиране "Дея Спорт" заема 11-то..

публикувано на 22.02.19 в 11:28

"Черноморец 1919" посреща "Нефтохимик" на обновения си стадион

Утре  от 14:00 часа ще се играе градското футболно дерби между отборите на "Черноморец 1919" и "Нефтохимик". Мачът е от 18-ия кръг в Югоизточната трета лига и се очаква с голям интерес. Двубоят е на стадион "Черноморец" в квартал "Акациите". Р ъководството на  тима  създава пропускателен режим, свързан с изискванията за сигурност на спортни мероприятия..

публикувано на 22.02.19 в 11:14

„Бургас играе волейбол" тази неделя в зала „Младост"

В края на миналата година "Бургас играе Баскетбол" даде успешно начало на програмата "Активни и здрави" на Община Бургас, която е координирана от Гергана Брънзова. Организацията продължава с интерактивното събитие "Бургас играе волейбол", чиято дата на провеждане е 24 февруари, неделя. Мястото  е зала "Младост" в комплекс "Славейков", а..

публикувано на 20.02.19 в 13:28