Нефтохимик победи Миньор/Раднево/

Нефтохимик си тръгна с нови три точки от Раднево. Тимът се наложи с 1:0  над домакините си и се доближи на крачка от целта – директна промоция за Втора лига.
До края на първенството остават два кръга, като при победа, още следващият може да затвърди окончателно първото място на Нефтохимик. Той ще е този петък /24 май/, когато тимът ще гостува на Левски /Карлово/.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Цветан Чахов, Георги Радев, Николай Костов (70 Йолиян Милков), Стоян Калев, Любомир Божинов, Цветомир Цонков, Цветан Филипов (75 Атанас Ташолов), Кристиян Мирославов, (46 Боримир Карамфилов), Михаил Георгиев, Деян Христов. Резервен състав: Мартин Шейтанов, Стойко Иванов, Мирослав Радев, Кольо Чахов

Халф от "Септември" се присъедини към "Нефтохимик"

Второ ново попълнение се присъедини към лагера на „шейховете“ във Велинград. Бившият футболист на Септември (София) Димитър Костадинов снощи пристигна в хотела, в който е настанен отборът, а тази сутрин проведе първото си занятие с тима. 29-годишният футболист ще бъде сред опитните играчи, които ще помагат на Нефтохимик да утвърждава позициите си във..

публикувано на 18.06.19 в 13:53

Кметът Николов награди състезателите по борба от клуб „Черноморец“

Кметът Димитър Николов поздрави и награди състезателите и треньорите от клуб по свободна борба "Черноморец" - Бургас за постигнатите успехи и високи резултати - първо място при момчетата от държавния шампионат по свободна борба, провел се в Петрич. В категорията при децата състезателите на "Черноморец" завършиха на второ място, при юношите на трето, а..

публикувано на 18.06.19 в 13:41

Ватерполистите от "Черноморец" са вицишемпиони на страната

Три пропуснати дузпи лишиха ватерполистите на "Черноморец" от заветната шампионска купа.  В битката за трофея момчетата ни отстъпиха с 13:14 пред "Комодор" и за втора поредна година са вицишемпиони на страната. Преди финала в топ 4, "Черноморец" беше едноличен лидер в групата за супер финала без изгубен мач. Отборът ни имаше и предимство с пълен актив от..

публикувано на 18.06.19 в 12:06

„Шейховете“ вече са на лагер

Подготовката на Нефтохимик за новия сезон продължава във Велинград. Днес  „шейховете“ тренираха на стадиона в „Долно Езерово“ и веднага след това заминаха за балнео столицата. Там през следващите дванадесет дни, отборът ще се готви в условия на режим. По време на лагера ще се изиграят три контролни срещи. Първият приятелски двубой ще е на 22-ри юни,..

публикувано на 17.06.19 в 17:31

Момчета от Поморие станаха републикански шампиони по хандбал

Момчетата от Общински хандбален клуб “Поморие” станаха шампиони на България, след като победиха отбора на ХК “Локомотив” – Горна Оряховица на Държавните финали по хандбал за момчета до 12-годишна възраст, които се проведоха от 14. до 16. юни 2019 г. в гр. Поморие.  Две от поморийските момчета бяха отличени в Златната седмица на първенството – Емил..

публикувано на 17.06.19 в 16:18

Бронзов медал от Световната купа по шахмат за бургазлия

Бургазлията Диян Костадинов спечели бронзовия медал на Световната купа по шахмат 2019 в раздел Обратни матове, в конкуренция с представители на 11 държави. Победител на турнира стана световният шампион Андрей Селиванов от Русия.  Това е пети медал за Диян от Световните купи през последните няколко години, като в актива му има още 3 сребърни и вече 2..

публикувано на 17.06.19 в 11:17

40 колоездачи от цялата страна се включват в състезанието „Dirt Jump“

Над 40 състезатели ще се включат днес в колоездачната надпревара „Dirt Jump Burgas“. Организатори са клуб по планинско колоездене "Shore Invaders", община Бургас и клуб „Zonta”. То се провежда за девети пореден път, разказа един от организаторите Николай Желев. "Ще вземат участие деца от различни възрасти, разпределени в 6 категории. Ще се..

публикувано на 16.06.19 в 10:37