Ευρωπαϊκό Κύπελλο σκι και σνόουμπορντ στη Βουλγαρία

Φωτογραφία: BGNES
Από τις 13 έως 19 Μαρτίου, στο χιονοδρομικό κέντρο του Παμπόροβο, θα πραγματοποιηθούν τέσσερα αγωνίσματα του Ευρωπαϊκού Κύπελλου σκι και snowboard slopestyle. Το Pamporovo Freestyle Open είναι μέρος του ημερολογίου της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Σνόουμπορντ και προκαλεί το ενδιαφέρον αθλητών από ολόκληρο τον κόσμο. Φέτος θα έρθουν στη Βουλγαρία αθλητές από τέσσερις ηπείρους - την Ευρώπη, την Ασία, την Αμερική και την Αυστραλία.

Περισσότερα στην κατηγορία
Ντελιάν Γκεοργκίεφ

Δύο χρυσά μετάλλια για τη Βουλγαρία στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ΜΜΑ

Δύο βούλγαροι αθλητές κέρδισαν χρυσά μετάλλια στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μικτών Πολεμικών Τεχνών στο Μπαχρέιν. Ο Ντελιάν Γκεοργκίεφ κέρδισε στην κατηγορία έως 65,8 κιλά με αντίπαλό του τον Φινλανδό Τζοέλ Αρολάινεν. Το δεύτερο χρυσό κέρδισε ο Ατανάς..

δημοσίευση: 2017-11-20 14:30
Πέταρ Μπελμπέροφ στα αριστερά

Χρυσό μετάλλιο για τη Βουλγαρία στο τουρνουά Tammer

Ο πυγμάχος Πέταρ Μπελμπέροφ, μέλος της Εθνικής Βουλγαρίας, κέρδισε χρυσό μετάλλιο στο Διεθνές Τουρνουά Tammer, το οποίο διεξήχθητε από την 16η έως την 19η Νοεμβρίου στο Τάμπερε της Φινλανδίας. Εκτός από την πρώτη θέση στην κατηγορία άνω των 91 κιλών, ο..

δημοσίευση: 2017-11-20 13:39

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ κέρδισε το τουρνουά του Λονδίνου

Ο βούλγαρος τενίστας Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ σημείωσε την πιο σημαντική επιτυχία της καριέρας του, όταν, σε ένα δραματικό αγώνα στον τελικό της ATP στο Λονδίνο, νίκησε με 7:5, 4:6, 6:3 τον βέλγο αντίπαλό του Δαβίδ Γκοφέν. Με τις πέντε νίκες του σε πέντε..

δημοσίευση: 2017-11-20 09:55