Ο Ντιμιτρόφ νικά με ευκολία στο τουρνουά του Wimbledon

Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ
Φωτογραφία: αρχείο
Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του ανοικτού τουρνουά τένις στη Μ. Βρετανία. Ο καλύτερος βούλγαρος τενίστας τενίστας, ο οποίος βρίσκεται στην 13η στην παγκόσμια κατάταξη, νίκησε με 6:3, 6:2, 6:1 τον κύπριο αντίπ[αλό του Μάρκο Μπαγκντάτη, σε ένα αγώνα που διήρκεσε 105 λεπτά. Με αυτή την επιτυχία του στο δεύτερο γύρο του τουρνουά, ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ κέρδισε 90.000 λίρες σε χρηματικά έπαθλα και 90 βαθμούς για την παγκόσμια κατάταξη. Στον τρίτο γύρο του Wimbledon θα αντιμετωπίσει το νικητή του αγώνα μεταξύ του ΑμερικανούΤζον Ισνάρ και του Ισραηλινού Ντούντι Σέλα.

Περισσότερα στην κατηγορία
Γκριγκόρ Ντιμιτρόβ

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόβ θα παίξει στον ημιτελικό του τουρνουά Μάστερς στο Μόντε Κάρλο

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόβ είναι τέταρτος στη λίστα του τουρνουά Μάστερς στο Μόντε Κάρλο και έφτασε στον ημιτελικό αφού νίκησε τον Νταβίντ Γκοφέν από το Βέλγιο με 6:4, 7:6. Στον ημιτελικό ο Ντιμιτρόβ θα παίξει με τον παγκόσμιο πρωταθλητή Ραφαέλ Ναντάλ.

δημοσίευση: 4/20/18 4:08 PM

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ προκρίθηκε στους προημιτελικούς του Μόντε Κάρλο

Ο καλύτερος βούλγαρος τενίστας Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ, προκρίθηκε στους προημιτελικούς της αλυσίδας Masters στο Μόντε Κάρλο, με χρηματικά έπαθλα 4.87 εκατομμυρίων ευρώ. Ο Ντιμιτρόφ, 4ος στην κατάταξη, νίκησε με 4: 6, 6: 3, 6: 4 το γερμανό αντίπαλό του Φιλίπ..

δημοσίευση: 4/19/18 5:15 PM

Πολυτελής έκδοση παρουσιάζει τις μεγαλύτερες στιγμές, πρόσωπα και επιτεύγματα στην ιστορία του αθλητικού ομίλου CSKA

Μέρες πριν την 70 η επέτειο του αθλητικού ομίλου CSKA στην αίθουσα του σταδίου «Βουλγαρικός Στρατός» πραγματοποιήθηκε η επίσημη παρουσίαση του βιβλίου–φωτογραφικού άλμπουμ «70 χρόνια CSKA». Οι συγγραφείς του είναι οι αθλητικοί δημοσιογράφοι Τόντορ..

δημοσίευση: 4/19/18 12:42 PM