Ο Ντιμιτρόφ νικά με ευκολία στο τουρνουά του Wimbledon

Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ
Φωτογραφία: αρχείο
Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του ανοικτού τουρνουά τένις στη Μ. Βρετανία. Ο καλύτερος βούλγαρος τενίστας τενίστας, ο οποίος βρίσκεται στην 13η στην παγκόσμια κατάταξη, νίκησε με 6:3, 6:2, 6:1 τον κύπριο αντίπ[αλό του Μάρκο Μπαγκντάτη, σε ένα αγώνα που διήρκεσε 105 λεπτά. Με αυτή την επιτυχία του στο δεύτερο γύρο του τουρνουά, ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ κέρδισε 90.000 λίρες σε χρηματικά έπαθλα και 90 βαθμούς για την παγκόσμια κατάταξη. Στον τρίτο γύρο του Wimbledon θα αντιμετωπίσει το νικητή του αγώνα μεταξύ του ΑμερικανούΤζον Ισνάρ και του Ισραηλινού Ντούντι Σέλα.

Περισσότερα στην κατηγορία

Βούλγαροι προπονητές θα εκπαιδεύονται στην Ισπανία

Βούλγαροι προπονητές παιδιών και εφήβων θα έχουν την ευκαιρία να εκπαιδευτούν στην Ακαδημία ποδοσφαίρου της ομάδας Εσπανιόλ (Βαρκελώνη). Το σεμινάριο θα διαρκέσει μια εβδομάδα, τον Φεβρουάριο του 2018, και θα συμπεριλαμβάνει διαλέξεις, εκπαιδευτικές και..

δημοσίευση: 2017-11-25 10:10
Εθνική Ποδοσφαίρου Κωφών

Η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου κωφών θα συμμετάσχει στο Euro 2018

Η βουλγαρική εθνική ομάδα ποδοσφαίρου για αθλητές με προβλήματα ακοής κληρώθηκε και θα συμμετάσχει στο Euro 2018. Οι Βούλγαροι τα κατάφεραν μετά από δυο νίκες τους με αντιπάλους την Ολλανδία ( με 6:1) και τη Σκωτία (με 9:0) στους προκαταρκτικούς..

δημοσίευση: 2017-11-21 16:50
Ντελιάν Γκεοργκίεφ

Δύο χρυσά μετάλλια για τη Βουλγαρία στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ΜΜΑ

Δύο βούλγαροι αθλητές κέρδισαν χρυσά μετάλλια στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μικτών Πολεμικών Τεχνών στο Μπαχρέιν. Ο Ντελιάν Γκεοργκίεφ κέρδισε στην κατηγορία έως 65,8 κιλά με αντίπαλό του τον Φινλανδό Τζοέλ Αρολάινεν. Το δεύτερο χρυσό κέρδισε ο Ατανάς..

δημοσίευση: 2017-11-20 14:30