Επιτυχία των Βουλγάρων αθλητών στο Ευρωπαϊκό Προτάθλημα Κικ μπόξ στα Σκόπια

Φωτογραφία: kickboxing.bg
Οι βούλγαροι αθλητές του Κικ μπόξ είχαν δυναμική συμμετοχή στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στα Σκόπια. Οι εκπρόσωποι της Βουλγαρικής Συνομοσπονδίας Κικ μπόξινγκ και Μουάι Τάι κέρδισαν δέκα τίτλους και κατέκτησαν την όγδοη θέση στα μετάλλια στον ανταγωνισμό 39 χωρών. Οι αθλητές μας κέρδισαν 10 χρυσά, 10 ασημένια και 23 χάλκινα μετάλλια.

Περισσότερα στην κατηγορία
Χρίστο Στοΐτσκοφ

Η ομάδα του Στοΐτσκοφ νίκησε την Dream Team of Barcelona

Η ομάδα των φίλων του βούλγαρου ποδοσφαιριστή   Χρίστο Στοΐτσκοφ νικήσει την Dream Team της Βαρκελώνης με 3:2 στο σόου «Dream Team of Barcelona εναντίον Stoichkov» στο γήπεδο της πόλης Στάρα Ζαγόρα. Τον αγώνα παρακολούθησαν δέκα χιλιάδες φίλαθλοι. Τη..

δημοσίευση: 2017-09-21 10:40

Η Ludogorets ξεκίνησε με ισοπαλία στη Λίγκα της Ευρώπης

Η πρωταθλήτρια ποδοσφαίρου της Βουλγαρίας - Ludogorets, ξεκίνησε τη συμμετοχή της στην ομάδα C της LeagueEurope με ισοπαλία 0:0, παίζοντας στο γήπεδο της İstanbul Başakşehir. Στον άλλο αγώνα του ομίλου Hoffenheim έχασε με 1:2 στο γήπεδό της, από την..

δημοσίευση: 2017-09-15 10:28

Η Βουλγαρία έχει την καλύτερη θέση στην κατάταξη της FIFA

Η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου της Βουλγαρίας ανέβηκε 14 θέσεις και βρίσκεται στην 38η θέση στην παγκόσμια κατάταξη της FIFA, αφήνοντας πίσω της την Παραγουάη, την Ιαπωνία και τη Ρουμανία. Η θέση αυτή είναι η καλύτερη της Βουλγαρίας από το 2010 και οφείλεται..

δημοσίευση: 2017-09-14 15:01