100 χιλιάδες USD σε 4 βουλγαρικές ομάδες για να συμμετάσχουν σε ένα εφηβικό σχέδιο στην Κίνα

Φωτογραφία: αρχείο

Από 100 χιλιάδες δολάρια ΗΠΑ θα λάβουν τέσσερις βουλγαρικές ποδοσφαιρικές ομάδες νέων για να  συμμετάσχουν στο νέο μεγάλο πρόγραμμα με την επωνυμία «Η Κίνα ενάντια στον κόσμο». Από τη Βουλγαρία έχουν προσκληθεί οι ποδοσφαιρικές ομάδες Λουδογουρέτες, Λέβσκι, cska - Σόφια και Μπερόε - Στάρα Ζαγόρα. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τη συμμετοχή 123 ομάδων ποδοσφαιριστών έως 19 ετών από την Ευρώπη, τη Νότια και τη Βόρεια Αμερική, την Ασία, την Αφρική και την Αυστραλία. Κάθε ομάδα θα παραμείνει στην Κίνα για μία εβδομάδα στην πόλη Κουανγκτσόου. Το πρόγραμμα διαθέτει ταμείο 1,3 δισεκατομμυρίων δολαρίων ΗΠΑ. Η ιδέα είναι τα νέα ταλέντα της Κίνας να έρθουν σε άμεση επαφή με τις καλές παγκόσμιες πρακτικές στην προετοιμασία των παικτών

Περισσότερα στην κατηγορία

7 μετάλλια κέρδισαν στη Μόσχα οι βουλγάρες αθλήτριες

Στο τουρνουά Grand Prix, καλλιτεχνικής γυμναστικής στη Μόσχα και στο διεθνές τουρνουά το οποίο έγινε ταυτόχρονα, οι βουλγάρες αθλήτριες κέρδισαν επτά μετάλλια. Το σύνολο τερμάτισε στη δεύτερη θέση στο πολύαθλο και στους τελικούς πήρε το χρυσό στα πέντε..

δημοσίευση: 2/19/18 1:21 PM
Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ συμμετέχει στους ημιτελικούς του Ρότερνταμ

Ο καλύτερος βούλγαρος τενίστας Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ, προκρίθηκε, για δεύτερη φορά μετά το 2013, στους ημιτελικούς του τουρνουά τένις του Ρότερνταμ με έπαθλο 2 εκατομμυρίων ευρώ. Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ, κέρδισε τον αγώνα σε δύο σετ με σκορ 6:3, 6:4 σε 76..

δημοσίευση: 2/16/18 4:17 PM
Μιχαήλ Γκάνεφ

Ο Μιχαήλ Γκάνεφ με χάλκινο μετάλλιο από το Euro 2017

Ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής του 2010 Μιχαήλ Γκάνεφ , θα πάρει χάλκινο μετάλλιο από το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πάλης στο Νόβι Σαντ το 2017, στο οποίο κατατάχθηκε στην 5η θέση. Το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία των 97 κιλών στην ελεύθερη πάλη, κέρδισε ο Ανζόρ..

δημοσίευση: 2/16/18 4:11 PM