Χάλκινο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα αλπικού σκι για τον Αλμπέρτ Ποπόφ

Αλμπερτ Ποπόφ
Φωτογραφία: BGNES
Ο Αλμπέρτ Ποπόφ κέρδισε χάλκινο μετάλλιο στο γιγαντιαίο σλάλομ του παγκόσμιου πρωταθλήματος αλπικού σκι νέων, στο ελβετικό χειμερινό κέντρο του Νταβός. Ο 20χρονος βούλγαρος σκιέρ τερμάτισε με χρόνο 1: 40,79 μόνο 4.06 δευτερόλεπτα μετά το ελβετό νικητή Μάρκο Όντερμάτ. Πρόκειται για την μεγαλύτερη επιτυχία του βούλγαρου αθλητή σε αγώνα παγκόσμιου κύρους.

Περισσότερα στην κατηγορία

Ο Κρασιμίρ Άνεφ κέρδισε το χρυσό στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Δίαθλου στο Μινσκ

Ο Κρασιμίρ Άνεφ κέρδισε το χρυσό στο ατομικό άθλημα των 20 χλμ  στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Δίαθλου στο Μινσκ της Λευκορωσίας. Ο Βούλγαρος έχασε μόνο έναν στόχο στη σκοποβολή και πέρασε τον δρόμο για 53:18.1 λεπτά, μετέδωσε το Βουλγαρικό..

δημοσίευση: 2/20/19 5:09 PM
Даниел Асенов

Ο Ντανιέλ Ασένοφ έγινε πρωταθλητής στα 52 κιλά στο τουρνουά Στράντζα

Ο νικητής του Κυπέλλου Στράντζα για το 2017, και πέντε φορές πρωταθλητής Ευρώπης πρωταθλητής Ντανιέλ Ασένοφ, κέρδισε στους τελικούς της κατηγορίας 53 κιλών ανδρών στο 70ο Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας, που είναι το παλαιότερο στην Ευρώπη. Οι αγώνες έγιναν..

δημοσίευση: 2/19/19 6:25 PM

Η Στάνιμιρα Πετρόβα κατέκτησε το τρίτο της κύπελλο «Στράντζα»

Η παγκόσμια και δυο φορές πρωταθλήτρια Ευρώπης Στανιμίρα Πετρόβα, κέρδισε στους τελικούς της κατηγορίας έως 57 κιλών γυναικών, στο 70ο Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας, που είναι το παλαιότερο στην Ευρώπη. Στους αγώνες, που έγιναν στη Σόφια η βουλγάρα πυγμάχος..

δημοσίευση: 2/19/19 6:15 PM