Η Βουλγαρία φιλοξενεί το 36ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής

Φωτογραφία: fbgr.org

Περισσότερες από 350 αθλήτριες από 61 χώρες αγωνίζονται για τα μετάλλια του 36ου Παγκόσμιου Πρωτάθληματος Ρυθμικής Γυμναστικής, που πραγματοποιήτε στη Σόφια από σήμερα έως και την 16η Σεπτεμβρίου. Η Βουλγαρία φιλοξενεί το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα για τρίτη φορά, αλλά είναι η πρώτη φορά που διεξάγεται στην Σόφια. Το 1969 και το 1987 οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στην πόλη Βάρνα, στα παράλια της Μαύρης Θάλασσας.

Περισσότερα στην κατηγορία

Πρώτη η Βουλγαρία στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Τάε Κβο Ντο στη Ρουμανία

Με πρώτη θέση στη γενική κατάταξη και 91 μετάλλια για τη Βουλγαρία τελείωσε το 20 ο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Τάε Κβο Ντο, το οποίο έλαβε χώρα στη ρουμανική πρωτεύουσα Βουκουρέστι. 23 χρυσά, 22 αργυρά και 18 χάλκινα έφεραν οι εθνικοί μας αθλητές στην..

δημοσίευση: 9/17/18 5:51 PM

Στο Πλόβντιβ τελείωσε το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Αντρών

Τέσσερις χώρες – η Ιταλία, οι ΗΠΑ, η Γερμανία και η Γαλλία κέρδισαν από 3 χρυσά μετάλια στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Αντρών που τελείωσε στο Πλόβντιβ. Την πρώτη θέση στην γενική κατάταξη κέρδισαν οι Ιταλοί οι οποίοι πήραν και τα περισσότερα..

δημοσίευση: 9/17/18 12:16 PM

Η Βουλγαρία με τρίτη νίκη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βόλεϋ στη Βάρνα

Η Εθνική Ομάδα Αντρών της Βουλγαρίας σημείωσε τρίτη νίκη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βόλεϋ στη Βάρνα αφού κέρδισε την ομάδα της Κούβας με 3:0. Οι αθλητές προπονούνται με τον Πλάμεν Κωνσταντίνοβ ο οποίος είναι ιανοποιημένος μιας και η ομάδα έχει μόνο μια..

δημοσίευση: 9/17/18 11:27 AM