Δύο Βούλγαροι με χρυσά μετάλλια από τους Νεανικούς Ολυμπιακούς Αγώνες στο Μπουένος Άιρες

Φωτογραφία: bgoympic.org

Οι βούλγαροι αθλητές ακροβασίας Μαριέλα Κωσταντίνοβα και Παναγιότ Ντιμιτρόφ κέρδισαν χρυσά μετάλλια στους Νεανικούς Ολυμπιακούς Αγώνες στο Μπουένος Άιρες. Οι δύο ήταν μέρος της πολυεθνικής ομάδας που κέρδισε την πρώτη θέση στον πολυεθνικό αγώνα γυμναστικής μεικτών ομάδων. Ανάμεσα στους πιο ευτυχισμένους στην αίθουσα ήταν η προπονήτρια των δύο αθλητών μας Γκεργκάνα Ντένεβα.

Περισσότερα στην κατηγορία

Στέφκα Κωνσταντίνοβα

Η Σόφια υποψήφια να φιλοξενήσει τη Νεανική Χειμερινή Ολυμπιάδα 2024

Η πρόεδρος της Βουλγάρικης Ολυμπιακής Επιτροπής, Στέφκα Κωνσταντίνοβα, συναντήθηκε με τον πρόεδρο της Διεθνούς Ολυμπιακής Επιτροπής (ΔΟΕ), Τόμας Μπαχ, στην Λοζάνη. Αφορμή είναι η υποψηφιότητα της Σόφιας να φιλοξενήσει τη Νεανική Χειμερινή Ολυμπιάδα 2024...

δημοσίευση: 6/14/19 6:48 PM

Η Εθνική Ποδοσφαίρου της Βουλγαρίας δεν θα παίξει στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2020

Η Εθνική Ομάδα Ποδοσφαίρου της Βουλγαρίας έχασε στην έδρα της από το Κόσοβο με 2:3 και αυτός είναι ο 4 ος κατά σειρά αγώνας που χάνουν οι Βούλγαροι οι οποίοι έτσι χάνουν και την δυνατότητα να συμμετάσχουν στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2020. Αν η Εθνική Ομάδα..

δημοσίευση: 6/11/19 11:33 AM

Η Βουλγαρία πήρε τη δεύτερη θέση στην Ευρώπη στην πυγμαχία νέων και νεανίδων

Η Βουλγαρία τελείωσε δεύτερη στην κατάταξη σε αριθμό μεταλλίων στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων και Νεανίδων, που έλαβε χώρα στο Γκαλάτσι της Ρουμανίας. Η ομάδα μας επιστρέφει με τρία χρυσά μετάλλια στους αγώνες νέων και ένα αργυρό και ένα χάλκινο..

δημοσίευση: 6/3/19 10:54 AM