Podcast στα ελληνικά
Μέγεθος κειμένου
Βουλγαρική Εθνική Ραδιοφωνία © 2024 Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται σύμφωνα με τον νόμο

Δύο Βούλγαροι με χρυσά μετάλλια από τους Νεανικούς Ολυμπιακούς Αγώνες στο Μπουένος Άιρες

Φωτογραφία: bgoympic.org

Οι βούλγαροι αθλητές ακροβασίας Μαριέλα Κωσταντίνοβα και Παναγιότ Ντιμιτρόφ κέρδισαν χρυσά μετάλλια στους Νεανικούς Ολυμπιακούς Αγώνες στο Μπουένος Άιρες. Οι δύο ήταν μέρος της πολυεθνικής ομάδας που κέρδισε την πρώτη θέση στον πολυεθνικό αγώνα γυμναστικής μεικτών ομάδων. Ανάμεσα στους πιο ευτυχισμένους στην αίθουσα ήταν η προπονήτρια των δύο αθλητών μας Γκεργκάνα Ντένεβα.

Περισσότερα στην κατηγορία

Νουργκιούλ Σαλίμοβα

Δεύτερη ήττα για την Νουργκιούλ Σαλίμοβα στο Τουρνουά των Υποψηφίων

Η Νουργκιούλ Σαλίμοβα έχασε από την Αλεξάντρα Γκοριάτσκινα στο Τουρνουά των Υποψηφίων για το Παγκόσμιο Τίτλο Σκακιού στο Τορόντο. Η παρτίδα ήταν η πρώτη κλασική μεταξύ των δύο από τον τελικό για το Παγκόσμιο Κύπελλο τον Αύγουστο πέρυσι, τον οποίο η..

δημοσίευση: 4/11/24 9:30 AM

Η Σαλίμοβα πέτυχε ισοπαλία ενάντια στην ηγέτη στο Τουρνουά των Υποψηφίων

Η Νουργκιούλ Σαλίμοβα πέτυχε ισοπαλία με την πρώην παγκόσμια πρωταθλήτρια Ταν Τζόνι από την Κίνα στον πέμπτο γύρο του Τουρνουά των Υποψηφίων στο Τορόντο. Η Σαλίμοβα συγκέντρωσε ενεργητικό 2,5 βαθμούς. Μετά τον πέμπτο γύρο, η Ταν συνεχίζει να βρίσκεται..

δημοσίευση: 4/10/24 10:37 AM

Η Νουργκιούλ Σαλίμοβα με πρώτη νίκη στο Τουρνουά των Υποψηφίων

Η Νουργκιούλ Σαλίμοβα πέτυχε πρώτη νίκη στο Τουρνουά των Υποψηφίων για τον παγκόσμιο τίτλο σκακιού γυναικών στο Τορόντο. Στον 4 ο γύρο της διοργάνωσης στην καναδική πόλη η 20χρονη Βουλγάρα επικράτησε της πρώην δεύτερη στον κόσμο Χούμπι Κονέρου από την..

δημοσίευση: 4/8/24 9:28 AM