Οι Βουλγάρες τελείωσαν τη συμμετοχή τους στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βόλεϊ με νίκη επί του Αζερμπαϊτζάν

Φωτογραφία: fivb.com

Η εθνική ομάδα βόλεϊ γυναικών της Βουλγαρίας τελείωσε τη συμμετοχή της στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα με νίκη επί του Αζερμπαϊτζάν με 3-0 (25:19, 25:20, 25:20). Έτσι οι Βουλγάρες έχουν τέσσερις νίκες και πέντε ήττες και κατέχουν την 6η θέση στην τελική κατάταξη στον όμιλο F. Δεν κατόρθωσαν όμως να συνεχίσουν μπροστά και να βρεθούν ανάμεσα στις οχτώ καλύτερες ομάδες.

Περισσότερα στην κατηγορία

Η Σόφια με νέο-παλιό παγοδρόμιο «Γιουνάκ»

Η Σόφια απόκτησε νέο παγοδρόμιο. Βρίσκεται στο στάδιο «Γιουνάκ» στο κέντρο της πρωτεύουσας, όπου ήταν το θρυλικό παγοδρόμιο «Ντρούζμπα». Η επένδυση στην εγκατάσταση είναι ύψος 340 χιλιάδων ευρώ. Στο παγοδρόμιο θα έχει επαγγελματίες προπονητές που θα..

δημοσίευση: 12/15/18 10:10 AM
Ταϊμπέ Χιουσεΐν

Η Ταϊμπέ Χιουσεΐν κέρδισε το βραβείο Αθλητικός Ίκαρος - 2018

Η παγκόσμια και ευρωπαϊκή πρωταθλήτρια πάλης Ταϊμπέ Χιουσεΐν, στην κατηγορία των 62 κιλών, τιμήθηκε με το βραβείο «Αθλητικός Ίκαρος», για την ετήσια δραστηριότητά της, από το Ίδρυμα «Βουλγαρικός αθλητισμός». αθλήτρια είχε ένα εξαιρετικά επιτυχές έτος..

δημοσίευση: 12/11/18 4:17 PM

Βούλγαροι κέρδισαν 35 μετάλλια σε τουρνουά Ενόργανης Γυμναστικής στη Σερβία

Βούλγαροι αθλητές κέρδισαν 35 μετάλλια – 15 χρυσά, 13 αργυρά και 7 χάλκινα – στο Διεθνές Τουρνουά Ενόργανης Γυμναστικής Εφήβων και Κορασίδων στο Νόβι Σαντ, στη Σερβία. Στο Ομαδικό Εφήβων η Βουλγαρία έλαβε την πρώτη θέση ενώ οι Κορασίδες τερμάτισαν στην..

δημοσίευση: 12/10/18 7:15 PM