Αναμένεται συμμετοχή ρεκόρ στο Παγκόσμιο Κύπελλο Αλπικού Σκι στο Μπάνσκο

Φωτογραφία: ΒΤΑ

Η Βουλγαρική Ομοσπονδία Χιονοδρομίας ανακοίνωσε ότι αναμένεται συμμετοχή ρεκόρ στον επικείμενο γύρο του Παγκόσμιου Κυπέλλου Αλπικού Σκι στο Μπάνσκο /22 και 24 Φεβρουαρίου/. Προς το παρόν δηλώθηκε η συμμετοχή 148 σκιέρ από 26 χώρες. Οι αγώνες ανδρών στο βουλγαρικό χιονοδρομικό κέντρο θα είναι σε τρία αγωνίσματα – αλπικό σύνθετο, super-G, και γιγαντιαίο σλάλομ.

Περισσότερα στην κατηγορία

Ο Κρασιμίρ Άνεφ κέρδισε το χρυσό στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Δίαθλου στο Μινσκ

Ο Κρασιμίρ Άνεφ κέρδισε το χρυσό στο ατομικό άθλημα των 20 χλμ  στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Δίαθλου στο Μινσκ της Λευκορωσίας. Ο Βούλγαρος έχασε μόνο έναν στόχο στη σκοποβολή και πέρασε τον δρόμο για 53:18.1 λεπτά, μετέδωσε το Βουλγαρικό..

δημοσίευση: 2/20/19 5:09 PM
Даниел Асенов

Ο Ντανιέλ Ασένοφ έγινε πρωταθλητής στα 52 κιλά στο τουρνουά Στράντζα

Ο νικητής του Κυπέλλου Στράντζα για το 2017, και πέντε φορές πρωταθλητής Ευρώπης πρωταθλητής Ντανιέλ Ασένοφ, κέρδισε στους τελικούς της κατηγορίας 53 κιλών ανδρών στο 70ο Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας, που είναι το παλαιότερο στην Ευρώπη. Οι αγώνες έγιναν..

δημοσίευση: 2/19/19 6:25 PM

Η Στάνιμιρα Πετρόβα κατέκτησε το τρίτο της κύπελλο «Στράντζα»

Η παγκόσμια και δυο φορές πρωταθλήτρια Ευρώπης Στανιμίρα Πετρόβα, κέρδισε στους τελικούς της κατηγορίας έως 57 κιλών γυναικών, στο 70ο Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας, που είναι το παλαιότερο στην Ευρώπη. Στους αγώνες, που έγιναν στη Σόφια η βουλγάρα πυγμάχος..

δημοσίευση: 2/19/19 6:15 PM