Μέγεθος κειμένου
Βουλγαρική Εθνική Ραδιοφωνία © 2024 Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται σύμφωνα με τον νόμο

Βούλγαρος αρσιβαρίστας κέρδισε χρυσό μετάλλιο σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στις ΗΠΑ

Φωτογραφία: ΒΟΑΒ

Στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Άρσης Βαρών για νέους μέχρι 17 ετών, που πραγματοποιήθηκε στο Λας Βέγκας, ο βούλγαρος αρσιβαρίστας Κάρλος Νάσαρ κέρδισε χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 73 κιλών με συνολικό αποτέλεσμα 291 κιλών. Το αργυρό μετάλλιο πήρε ο  Ναριμανόφ, από το Ουζμπεκιστάν, με 287 κιλά και το χάλκινο ο Αμιντιάκ Μισακιάν με 272 κιλά. Πέρυσι ο Νασάρ έγινε πρωταθλητής Ευρώπης στην κατηγορία των. 69 κιλών στην ηλικία των 15 ετών και στο Ευρωπαϊκό του 2017. κατατάχθηκε στην έβδομη θέση.. Δύο ακόμα βούλγαροι αρσιβαρίστες αναμένεται να λάβουν μέρος στο πρωτάθλημα του Λας Βέγκας- στην κατηγορία των 89 κιλων ο Γκεόργκι Γιότσεφ και στα 102 κιλά ο  Στέφτσο Χρίστοφ

Περισσότερα στην κατηγορία

Στιλιάνα Νικόλοβα

Η Στιλιάνα Νικόλοβα κέρδισε χρυσό μετάλλιο στο τουρνουά Grand Prix στη Μαρβέγια

Η Στιλιάνα Νικόλοβα κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στο σύνθετο ατομικό του τουρνουά ρυθμικής γυμναστικής Grand Prix στην ισπανική πόλη Μαρβέγια. Τη δεύτερη θέση κέρδισε η Ταχμίνα Ικρόμοβα από το Ουζμπεκιστάν και την τρίτη – η παγκόσμια πρωταθλήτρια Ντάρια..

δημοσίευση: 3/12/24 11:49 AM

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ θα αντιμετωπίσει τον Ντανίλ Μεντβέντεφ στο Indian Wells

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ πέτυχε εύκολη νίκη επί του 21 ου στην παγκόσμια κατάταξη τένις ανδρών – του Γάλλου Αντριάν Μαναρινό. Ο Βούλγαρος νίκησε με 6:3, 6:3 για 81 λεπτά και προκρίθηκε στον τελικό των 16 του τουρνουά Masters στο Indian Wells. Την..

δημοσίευση: 3/12/24 8:48 AM

Η Αλεξάντρα Φέιγκιν με αργυρό μετάλλιο από τουρνουά καλλιτεχνικού πατινάζ στο Όσλο

Η δύο φορές πρωταθλήτρια της Βουλγαρίας Αλεξάντρα Φέιγκιν κέρδισε αργυρό μετάλλιο στο διεθνές τουρνουά καλλιτεχνικού πατινάζ Sonja Henie Trophy στο Όσλο της Νορβηγίας. Η Αλεξάντρα Φέιγκιν συγκέντρωσε 160.23 βαθμούς, αφού κατατάχθηκε δεύτερη μετά τα δύο..

δημοσίευση: 3/11/24 6:05 PM