Τέσσερα αργυρά μετάλλια για τη Βουλγαρία από το Παγκόσμιο Κύπελλο Ρυθμικής Γυμναστικής

Φωτογραφία: Facebook – Adore Pirin

Οι Βουλγάρες Μποριάνα Καλέιν και Νεβιάνα Βλαντίνοβα κέρδισαν συνολικά τέσσερα αργυρά μετάλλια στο Παγκόσμιο Κύπελλο Ρυθμικής Γυμναστικής στην Τασκένδη του Ουζμπεκιστάν. Η Καλέιν πήρε τη δεύτερη θέση στο σύνθετο ατομικό, στην μπάλα και στην κορδέλα. Η Βλαντίνοβα πήρε το ασήμι στις κορύνες. Το επόμενο παγκόσμιο κύπελλο είναι στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν το επόμενο Σαββατοκύριακο.

Περισσότερα στην κατηγορία

Βούλγαρος αθλητής με "εισητήριο" για τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Τόκιο 2020

Στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής στη Στουτγάρδη, το οποίο είναι και πρόκριση για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του χρόνου, ο βούλγαρος αθλητής Ντέιβιντ Χανταλστόουν πήρε τη δέκατη θέση στο σύνθετο ομαδικό και κέρδισε ποσόστωση για τη..

δημοσίευση: 10/12/19 8:15 AM

Την Κυριακή θα πραγματοποιηθεί ο Μαραθώνιος της Σόφιας

Ο θρύλος του βουλγαρικού αθλητισμού Νικολίνα Στέρεβα, θα οδηγήσει τη μαζική εκκίνηση του μαραθώνιου της Wizz Air Sofia. Η Στέρεβα είναι δρομέας μέσων αποστάσεων, ασημένιος ολυμπιονίκης στα 800 μέτρα στους αγώνες του Μόντρεαλ του 1976, νικητής..

δημοσίευση: 10/10/19 3:17 PM

Διοργανώτρια χώρα των τελικών της Χρυσής Λίγκας Γυναικών θα είναι η Βουλγαρία

Η Ευρωπαϊκή Συνομοσπονδία Βόλεϊ ανέθεσε στη Βουλγαρία να διοργανώσει τους τελικούς της Χρυσής Ευρωπαϊκής Λίγκας Βόλεϊ Γυναικών το 2020. Η Βουλγαρική Ομοσπονδία Βόλεϊ επικρότησε την απόφαση ως ένδειξη αναγνώρισης για την εργασία της στη διοργάνωση..

δημοσίευση: 10/8/19 2:10 PM