Η «Λουντογκόρετς» υπερασπίστηκε τον τίτλο της στο Σούπερ Κύπελλο της Βουλγαρίας

Φωτογραφία: ΒΤΑ

Η ποδοσφαιρική ομάδα «Λουντογκόρετς» νίκησε την «Λοκομοτίβ» (Πλόβντιβ) με 2-0 σε αγώνα για το Σούπερ Κύπελλο της Βουλγαρίας που παίχθηκε στο Εθνικό Στάδιο «Βασίλ Λέβσκι» στη Σόφια. Έτσι η ομάδα κέρδισε το τέταρτό της Σούπερ Κύπελλο της Βουλγαρίας. Στις 10 Ιουλίου η οχτώ φορές πρωταθλήτρια της Βουλγαρίας θα αντιμετωπίσει την ουγγρική «Φερεντσβάρος» σε αγώνα του πρώτου προκριματικού γύρου της Τσάμπιονς Λιγκ.

Περισσότερα στην κατηγορία

Άγια Μίτεβα

Η 14χρονη Άγια Μίτεβα με ιστορική επιτυχία για την βουλγάρικη ιππασία

Χάλκινο μετάλλιο στην ιππασία μετ’ εμποδίων, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παίδων στο Ζουιντβόλντε της Ολλανδίας, κέρδισε η 14χρονη Άγια Μίτεβα. Στο Πρωτάθλημα συμμετείχαν 120 αθλητές από 30 χώρες. Το χάλκινο μετάλλιο της Άγια είναι το πρώτο που κερδίζει..

δημοσίευση: 7/15/19 3:13 PM

Η Levski νίκησε την Ružomberok στο γήπεδό της

Η βουλγαρική ομάδα Levski νίκησε τη σλοβακική Ružomberok με 2-0 στο γήπεδό της στη Σλοβακία στον πρώτο κύκλο της κατάταξης για τη λίγκα της Ευρώπης. Η βουλγαρική ομάδα άνοιξε το αποτέλεσμα περίπου μισή ώρα μετά την έναρξη του αγώνα. Στο δεύτερο..

δημοσίευση: 7/12/19 10:27 AM
Τιχομίρ Ιβανόβ

Ο Τιχομίρ Ιβανόβ με χρυσό μετάλιο στο άλμα εις ύψος στην Νάπολη

Ο Τιχομίρ Ιβανόβ κέρδισε χρυσό μετάλλιο στο άλμα εις ύψος στους Παγκόσμιους Φοιτητικούς Αγώνες στην Νάπολη της Ιταλίας. Στον τελικό ο Βούλγαρος έφτασε τα 2.30μ. βελτιώνοντας το προσωπικό του ρεκόρ για την σαιζόν – 2.26μ. Κατ’ αυτόν τον τρόπο ο Ιβανόβ..

δημοσίευση: 7/11/19 5:19 PM