Η Ludogorets ηττήθηκε από την Ferencváros με 1:2

Ο πρωταθλήτρια Βουλγαρίας Ludogorets ηττήθηκε από την ουγγρική ομάδα Ferencvaros με 1:2 στον πρώτο αγώνα του πρώτου προκριματικού γύρου για το Champions League. Ο πολωνός επιθετικός Jakub Schwierchok σημείωσε γκολ για τον Ludogorets στο 31ο λεπτό, αλλά στις αρχές του δεύτερου ημίχρονου οι βούλγαροι ποδοσφαιριστές έμειναν πίσω. Στη συνέχεια, παρά το ότι κράτησαν την πρωτοβουλία μέχρι το τέλος του αγώνα, δεν μπόρεσαν να τερματίσουν με καλύτερο αποτέλεσμα.

Περισσότερα στην κατηγορία

Άγια Μίτεβα

Η 14χρονη Άγια Μίτεβα με ιστορική επιτυχία για την βουλγάρικη ιππασία

Χάλκινο μετάλλιο στην ιππασία μετ’ εμποδίων, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παίδων στο Ζουιντβόλντε της Ολλανδίας, κέρδισε η 14χρονη Άγια Μίτεβα. Στο Πρωτάθλημα συμμετείχαν 120 αθλητές από 30 χώρες. Το χάλκινο μετάλλιο της Άγια είναι το πρώτο που κερδίζει..

δημοσίευση: 7/15/19 3:13 PM

Η Levski νίκησε την Ružomberok στο γήπεδό της

Η βουλγαρική ομάδα Levski νίκησε τη σλοβακική Ružomberok με 2-0 στο γήπεδό της στη Σλοβακία στον πρώτο κύκλο της κατάταξης για τη λίγκα της Ευρώπης. Η βουλγαρική ομάδα άνοιξε το αποτέλεσμα περίπου μισή ώρα μετά την έναρξη του αγώνα. Στο δεύτερο..

δημοσίευση: 7/12/19 10:27 AM
Τιχομίρ Ιβανόβ

Ο Τιχομίρ Ιβανόβ με χρυσό μετάλιο στο άλμα εις ύψος στην Νάπολη

Ο Τιχομίρ Ιβανόβ κέρδισε χρυσό μετάλλιο στο άλμα εις ύψος στους Παγκόσμιους Φοιτητικούς Αγώνες στην Νάπολη της Ιταλίας. Στον τελικό ο Βούλγαρος έφτασε τα 2.30μ. βελτιώνοντας το προσωπικό του ρεκόρ για την σαιζόν – 2.26μ. Κατ’ αυτόν τον τρόπο ο Ιβανόβ..

δημοσίευση: 7/11/19 5:19 PM