Μέγεθος κειμένου
Βουλγαρική Εθνική Ραδιοφωνία © 2024 Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται σύμφωνα με τον νόμο

Η Levski νίκησε την Ružomberok στο γήπεδό της

Φωτογραφία: levski.bg

Η βουλγαρική ομάδα Levski νίκησε τη σλοβακική Ružomberok με 2-0 στο γήπεδό της στη Σλοβακία στον πρώτο κύκλο της κατάταξης για τη λίγκα της Ευρώπης. Η βουλγαρική ομάδα άνοιξε το αποτέλεσμα περίπου μισή ώρα μετά την έναρξη του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκε το δεύτερο γκολ που καθησύχασε τους οπαδούς της βουλγαρικής ομάδας. Ο δεύτερος αγώνας των δυο ομάδων θα παιχτεί την επόμενη Πέμπτη στις 19:30 στο Στάδιο GeorgiAsparuhov στη Σόφια. Ο νικητής της συνάντησης θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα μεταξύ της ΑΕΚ- Λάρνακα και της Petrocub Hîncești.

Περισσότερα στην κατηγορία

Ο Ντιμιτρόφ νίκησε τον Αλκαράζ και είναι στα ημιτελικά στο Μαϊάμι

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ έκανε έναν εντυπωσιακό αγώνα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του τουρνουά Masters 1000 series στο Μαϊάμι. Ο Βούλγαρος νίκησε με 6:2, 6:4 τον Νούμερο 1 στο σχήμα και Νούμερο 2 στην παγκόσμια κατάταξη Κάρλος Αλκαράζ από την..

δημοσίευση: 3/29/24 9:12 AM

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ νίκησε τον Χούρκατς και θα παίξει με τον Αλκαράζ

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ έφτασε στα προημιτελικά του τουρνουά τένις της σειράς "Masters 1000" στο Μαϊάμι, αφού νίκησε τον Πολωνό Χούμπερτ Χούρκατς σε αγώνα που κράτησε 2 ώρες και 41 λεπτά με 3:6, 6:3 και 7:6 (3). Ο Ντιμιτρόφ θα παίξει για πρώτη φορά στην..

δημοσίευση: 3/27/24 8:47 AM

Έξι μετάλλια για Βούλγαρους αθλητές με σύνδρομο Down

Έξι μετάλλια κέρδισαν οι Βούλγαροι αθλητές από τον μεγαλύτερο διαγωνισμό αθλητών με σύνδρομο Down «TRISOME GAMES 2024» στο τουρκικό θέρετρο της Αττάλειας, μετέδωσε το BTA. Ο Αλεξάντερ Ασένοφ επιστρέφει με δύο τίτλους από το πρωτάθλημα - στο τρίαθλο..

δημοσίευση: 3/26/24 4:57 PM