Μέγεθος κειμένου
Βουλγαρική Εθνική Ραδιοφωνία © 2024 Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται σύμφωνα με τον νόμο

Ο αθλητής τζούντο Ιβάιλο Ιβανόφ κέρδισε τον παγκόσμιο τίτλο

Φωτογραφία: VTK

Ο καλύτερος βούλγαρος αθλητής τζούντο Ιβάιλο Ιβανόφ κέρδισε τον παγκόσμιο τίτλο στρατιωτικών στο 7ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στρατιωτικών, που διεξάγεται στην Κίνα. Σε μάχη για θέση στον τελικό ο βούλγαρος αθλητής στην κατηγορία των 81κιλών νίκησε τον Λούκας Μπλας από την Πολωνία.

Περισσότερα στην κατηγορία

Ελβίρα Κρασνομπάεβα

Τρία μετάλλια για τη Βουλγαρία στους τελικούς του Παγκόσμιου Κυπέλλου Ρυθμικής Γυμναστικής στο Μπακού

Οι βουλγάρες αθλήτριες κέρδισαν συνολικά 3 μετάλλια στους τελικούς του Παγκόσμιου Κυπέλλου Ρυθμικής Γυμναστικής στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν. Η Ελβίρα Κρασνομπάεβα κέρδισε το Σάββατο άλλο ένα μετάλλιο – αργυρό, στο σύνθετο ατομικό. Η 10 η στο..

δημοσίευση: 4/22/24 7:25 AM

Ο κολυμβητής Πέταρ Στόιτσεφ διέσχισε το στενό του Γιβραλτάρ

Ο Πέταρ Στόιτσεφ έγινε ο πρώτος Βούλγαρος που διέσχισε το στενό του Γιβραλτάρ σύμφωνα με τους κανόνες OceansSeven χωρίς νεοπρένιο. Ο Στόιτσεφ κολύμπησε την απόσταση των 16,4 χλμ. ανάμεσα στα βράχια από την ευρωπαϊκή ακτή στην ισπανική πόλη Ταρίφα..

δημοσίευση: 4/16/24 1:59 PM
Μποριάνα Καλέιν

Απολογισμός μεταλλίων στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής

Το Σάββατο η ομάδα της Ρυθμικής Γυμναστικής της Βουλγαρίας κέρδισε μια σειρά από μετάλλια στο πολύαθλο του Παγκόσμιου Κυπέλλου Ρυθμικής Γυμναστικής, στην Σόφια, στο οποίο παραβρέθηκε ο πρόεδρος της Διεθνούς Ομοσπονδίας Γυμναστικής, Μορινάρι Βατανάμπε...

δημοσίευση: 4/15/24 11:12 AM