Podcast στα ελληνικά

Η Αλεξάντρα Φέιγκιν με αργυρό μετάλλιο από τουρνουά καλλιτεχνικού πατινάζ στο Όσλο

Η δύο φορές πρωταθλήτρια της Βουλγαρίας Αλεξάντρα Φέιγκιν κέρδισε αργυρό μετάλλιο στο διεθνές τουρνουά καλλιτεχνικού πατινάζ Sonja Henie Trophy στο Όσλο της Νορβηγίας. Η Αλεξάντρα Φέιγκιν συγκέντρωσε 160.23 βαθμούς, αφού κατατάχθηκε δεύτερη μετά τα δύο..

δημοσίευση: 3/11/24 6:05 PM
Τσάνκο Τσανκόβ

Ο Τσάνκο Τσανκόβ είναι παγκόσμιος πρωταθλητής στην κολύμβηση σε παγωμένα νερά

Στο Τάλιν της Εσθονίας διεξήχθη το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης σε παγωμένα νερά. Ο Βούλγαρος Τσάνκο Τσανκόβ κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στα 200μ. ελεύθερο στυλ κολυμπώντας για 1:08.83 λεπτά στην Βαλτική θάλασσα. Νωρίτερα ο Τσανκόβ κέρδισε και το..

δημοσίευση: 3/9/24 12:00 PM

Διεθνές Τουρνουά Πάλης «Νταν Κόλοβ – Νικόλα Πετρόβ» στην Σόφια

Από χθες έως τις 10 Μαρτίου στην αίθουσα «Άσιξ Αρένα» λαμβάνειι χώρα για 61 η φορά το Διεθνές Τουρνουά Πάλης «Νταν Κόλοβ – Νικόλα Πετρόβ». Η είσοδος είναι ελεύθερη. Στους αγώνες θα συμμετάσχουν περίπου 200 αθλητές από 23 κράτη (Βουλγαρία, Ιράν,..

δημοσίευση: 3/8/24 7:00 AM

Η Λία Καρατάντσεβα συνεχίζει στον δεύτερο γύρο του τουρνουά τένις στο Σάντο Ντομίνγκο

Η συμπατριώτισσα μας Λία Καρατάντσεβα προκρίθηκε στον δεύτερο γύρο στο τουρνουά τένις στο Σάντο Ντομίνγκο της Δομινικανής Δημοκρατίας με έπαθμο 25 χιλιάδων δολαρίων. Η 20χρονη Βουλγάρα επικράτησε της Ελίσια Μπόλτον από την Αυστραλία με 7:6(3), 7:5 για..

δημοσίευση: 3/6/24 11:19 AM

Ο Κριστιάν Νικόλοφ ξεκίνησε με νίκη στην ολυμπιακή πρόκριση στην Ιταλία

Ο Κρισιάν Νικόλοφ ξεκίνησε με νίκη στην ολυμπιακή πρόκριση πυγμαχίας στο Μπούστο Αρσίτσιο της Ιταλίας. Στην κατηγορία των 80 κιλών ο εκπρόσωπος της Βουλγαρίας επικράτησε με αποτέλεσμα 4-1 του εκπροσώπου του Ισραήλ Ντανιέλ Ιλιουσόνοκ. Αυτό είναι πρώτο..

δημοσίευση: 3/5/24 11:23 AM

Οι αδελφές Στόεβι προκρίθηκαν στους προημιτελικούς στο Μουλχάιμ

Η Στεφανί Στόεβα και η Γκαμπριέλα Στόεβα προκρίθηκαν στους προημιτελικούς του ισχυρού τουρνουά μπάντμιντον των σειρών World Tour Super 300 στο Μουλχάιμ της Γερμανίας. Το τουρνουά με έπαθλο 210 χιλιάδων δολαρίων, είναι πρόκριση για τους Ολυμπιακούς..

δημοσίευση: 3/1/24 12:14 PM

Το Πλόβντιβ θα φιλοξενήσει Ευρωπαϊκό Κύπελλο Κικ Μπόξινγκ

Η Βουλγαρία θα διοργανώσει Ευρωπαϊκό Κύπελλο Κικ Μπόξινγκ. Η απόφαση ψηφίστηκε ομόφωνα από την ηγεσία της Διεθνούς Ομοσπονδίας WAKO, μετέδωσε το BGNES. Η διοργάνωση Top Ten Plovdiv Open Bulgaria ήδη είναι με νέο καθεστώς. Μετατρέπεται σε «Ευρωπαϊκό..

δημοσίευση: 2/27/24 11:38 AM
Κάρλος Νάσαρ

Ο αρσιβαρίστας Κάρλος Νάσαρ κέρδισε τον ευρωπαϊκό τίτλο στην Σόφια

Ο 19χρονος αρσιβαρίστας, Κάρλος Νάσαρ, κέρδισε τον τίτλο στην κατηγορία έως 89 κιλά στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα άρσης βαρών στην Σόφια. Το έκανε με παγκόσμιο ρεκόρ στην κατηγορία των νέων στο αρασέ σηκώνοντας 176 κιλά. Ο Νάσαρ σήκωσε συνολικά 39 κιλά...

δημοσίευση: 2/19/24 11:11 AM

Με ρεκόρ ο Μποζιντάρ Αντρέεφ κέρδισε το Ευρωπαϊκό χρυσό μετάλλιο

Ο Μποζιντάρ Αντρέεφ κέρδισε τον τίτλο στην Ολυμπιακή κατηγορία 73 κιλών στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Άρσης Βαρών στη Σόφια. Ο 27χρονος αρσιβαρίστας πέτυχε 348 κιλά στο σύνολο και για δεύτερη φορά μετά το 2019 στο Μπατούμι, κέρδισε το χρυσό από το..

δημοσίευση: 2/16/24 9:39 AM