Ο Βεσελίν Οβτσάροφ είναι ο νέος κάτοχος παγκόσμιου ρεκόρ στο ακροβατικό αλεξίπτωτο πλαγιάς. Ο Βούλγαρος κατόρθωσε να βελτιώσει το ρεκόρ για μεγαλύτερο αριθμό διαδοχικών ατέλειωτων γυρισμάτων (Infinity Tumbling) , κάνοντας περισσότερα από 600. Το μέχρι..

δημοσίευση: 9/20/18 6:41 PM

Extreme Fest SOFIA 2018: Ανακάλυψε ξανά τον εαυτό σου!

Έχεις ανάγκη να χαλαρώσεις για λίγο, να επαναφορτίσεις τις μπαταρίες σου με κάτι άγνωστο που δεν έχεις νιώσει μέχρι τώρα; Ή είσαι λάτρης των εξτρίμ περιπετειών; Τότε έλα να μοιραστείς το συναίσθημα στο Extreme Fest στη Σόφια – το φεστιβάλ που..

δημοσίευση: 9/20/18 12:15 PM

Η Βουλγαρία έχασε από την Πολωνία στον τελευταίο της αγώνα της πρώτης φάσης του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Βόλεϊ

Η εθνική ομάδα βόλεϊ ανδρών της Βουλγαρίας έχασε από την Πολωνία με 1-3 στον τελευταίο της αγώνα της φάσης των ομίλων στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βόλεϊ στη Βάρνα. Έτσι με το καλό παιχνίδι τους οι Πολωνοί πέτυχαν πέμπτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα. Μ’..

δημοσίευση: 9/19/18 11:28 AM

Πρώτη η Βουλγαρία στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Τάε Κβο Ντο στη Ρουμανία

Με πρώτη θέση στη γενική κατάταξη και 91 μετάλλια για τη Βουλγαρία τελείωσε το 20 ο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Τάε Κβο Ντο, το οποίο έλαβε χώρα στη ρουμανική πρωτεύουσα Βουκουρέστι. 23 χρυσά, 22 αργυρά και 18 χάλκινα έφεραν οι εθνικοί μας αθλητές στην..

δημοσίευση: 9/17/18 5:51 PM

Στο Πλόβντιβ τελείωσε το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Αντρών

Τέσσερις χώρες – η Ιταλία, οι ΗΠΑ, η Γερμανία και η Γαλλία κέρδισαν από 3 χρυσά μετάλια στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Αντρών που τελείωσε στο Πλόβντιβ. Την πρώτη θέση στην γενική κατάταξη κέρδισαν οι Ιταλοί οι οποίοι πήραν και τα περισσότερα..

δημοσίευση: 9/17/18 12:16 PM

Η Βουλγαρία με τρίτη νίκη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βόλεϋ στη Βάρνα

Η Εθνική Ομάδα Αντρών της Βουλγαρίας σημείωσε τρίτη νίκη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βόλεϋ στη Βάρνα αφού κέρδισε την ομάδα της Κούβας με 3:0. Οι αθλητές προπονούνται με τον Πλάμεν Κωνσταντίνοβ ο οποίος είναι ιανοποιημένος μιας και η ομάδα έχει μόνο μια..

δημοσίευση: 9/17/18 11:27 AM

Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής στη Σόφια τελείωσε με σόου γκαλά

Στη Σόφια τελείωσε το 36 ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής. Η πρόεδρος της Βουλγάρικης Ομοσπονδίας Ρυθμικής Γυμναστικής, Ηλιάνα Ράεβα, επέστρεψε τελετουργικά τη σημαία στον πρόεδρο της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Γυμναστικής (Fédération..

δημοσίευση: 9/17/18 11:18 AM

Η Βουλγαρία έχασε από το Ιράν στον δεύτερο αγώνα της στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βόλεϊ

Η εθνική ομάδα βόλεϊ ανδρών έχασε από το Ιράν με αποτέλεσμα 1-3 στον δεύτερο αγώνα της του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Βόλεϊ. Στο Μέγαρο Πολιτισμού και Αθλητισμού της Βάρνας οι βολεϊμπολίστες του Πλάμεν Κωνσταντίνοφ ηττήθηκαν από την ισχυρή ομάδα του Ιράν,..

δημοσίευση: 9/14/18 10:18 AM

Με ασημένιο μετάλλιο η Βουλγαρία στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής

Οι βουλγάρες αθλήτριες κέρδισαν το ασημένιο μετάλλιο στο στην ομαδική κατάταξη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής, που πραγματοποιείται στη Σόφια. Οι Νεβιάνα Βλαντίνοβα, Κατρίν Τάσεβα και Μποριάνα Καλέιν, αγωνίστηκαν πολύ καλά στον αγώνα και..

δημοσίευση: 9/13/18 4:38 PM

Η μανία 5kmrun κατέκτησε τη Βουλγαρία

Κάθε Σάββατο – το καλοκαίρι στις 9, και το χειμώνα – στις 10 το πρωί, σε κάποια από τα μεγαλύτερα πάρκα της χώρας ποικιλόχρωμο πλήθος προετοιμάζεται για την εκκίνηση του 5 kmrun – δωρεάν πρωτοβουλία για 5 χιλιόμετρα ελεύθερο δρόμο. Η αρχή της..

δημοσίευση: 9/12/18 12:59 PM