Франция се класира за финала

Франция се класира за финала на световното първенство

Франция се класира за финала на Световното първенство по футбол.

В първия полуфинален мач французите надиграха с 1:0 състава на Белгия в Санкт Петербург..

Двата обора направиха много силно първо полувреме, като си размениха по няколко опасни атаки, но така и не успяха да си отбележат гол.

Главни „виновници“ за това бяха вратарите Куртоа и Лорис, които направиха по няколко невероятно спасявания.

През втората част двата отбора продължиха да редят опасни атаки, а отбраната на белгийците се пропука в 51-ата мина.

Тогава Самуел Умтити се извиси над всички в наказателното поле и с глава отбеляза единствения гол.

Французите ще спорят за трофея с победителя от утрешния втори полуфинал между Англия и Хърватия.

Този мач ще предаваме пряко по програма "Хоризонт", както и финалния двубой в неделя.