Лондон е все по-близо до реалността за стриктно ограничение на бонусите

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Лондон е все по-близо до суровата действителност от ограничение на бонусите в банковото дело. Съветник към Европейския съд отхвърли на 20-и ноември законодателните аргументи на Великобритания срещу закон на ЕС, реструктуриращ променливите компенсации до максимум 2/3 от цялата заплата. Ако съдът приеме мнението на съветника, практическото следствие ще е, че банките ще вдигнат фиксираните заплати и като цяло индустрията ще получава по-високи от реалното заплати.

И петте законодателни аргумента на Великобритания срещу ограничението на бонусите от ЕС бяха повалени от Европейския съд. Според последния Лондон не трябва и да се противопоставя на разкриването на заплащането на висшите ръководства. В момента е по-вероятно съдиите да отсъдят срещу Великобритания следващата пролет при решение, което не може да бъде обжалвано. Разбира се те могат да се съобразят с необвързващото мнение на колегите им от Острова.

Финансовата система би била по-добре, ако този случай е едно от изключенията. Адвокатът Нило Яяскинен е технически прав, че ограничението от съотношение 2 към 1 на бонусите към заплатите в ЕС не е твърд таван на заплащането, тъй като не поставя ограничение на базовите заплати. По-голяма фиксирана част от общото заплащане обаче ще направи по-трудно за фирмите да се отдръпнат от компенсации за неправомерна дейност. Изследване на МВФ показва, че форсиране нагоре на заплатите може да увеличи риска за фирмите. Това прави също по-трудно за банката да намали общото заплащане в определена година.

Решението на съда поставя Английската централна банка в още по-голям конфликт с регулаторите от ЕС. Предложението на АЦБ за по-дълъг период на въздържане е по-добър начин в борбата със заплащането, но не се вписва с подхода на ЕС. Топрегулаторът в банковото дело на Великобритания Андрю Бейли наскоро се опълчи срещу рестрикциите на ЕС върху заплащането и се противопостави на друго решение на Европейските банкови власти, че банките нарушават заплащанията, за да заобиколят ограниченията върху бонусите.

Лондон обаче няма да има друг избор освен да въведе закона и неговия статут на финансов център може да пострада, ако банките решат да разположат по-голям персонал извън ЕС. В краткосрочен и средносрочен план тази последна пречка вероятно ще увеличи решимостта на антиевропейското крило в консервативната партия.

По материали на световни информационни източници, подготвена от отдел "Анализи валутни пазари", Бул Тренд Трейдър 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Подновеното напрежение около Дойче банк разтресе европейските фондови пазари

Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..

публикувано на 30.09.16 в 15:00

Изплашени клиенти започват да теглят милиарди долари от Дойче банк

Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..

публикувано на 30.09.16 в 11:49

Опасения на капиталовите пазари, породени от Дойче банк

Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..

публикувано на 30.09.16 в 08:15

Спад на доходността на американските облигации

Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years   1.560 -0.012   1.541-1.600..

публикувано на 30.09.16 в 08:13

ОПЕК и Дойчебанк успокоиха пазарите

Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..

публикувано на 29.09.16 в 08:27