Отбелязаха Деня на Националната спортна академия „Васил Левски“

Снимка: nsa.bg

Тържествено в "Аула максима" тържествено беше отбелязан Деня на Националната спортна академия, който се празнува на 15 ноември. Тази дата има особено значение за Висшето спортно училище. На 15 ноември 1942 година в Аулата на Софийския университет в присъствието на представители на държавната администрация, Дипломатическия корпус, чуждестранни гости, преподаватели и студенти, тържествено е открита първата академична година на Държавното висше училище за телесно възпитание.

Официалното представяне на висшето училище пред обществото се превръща в най-значимо за нас събитие и по същество най- подходящо за празник на Академията и всички отдали сърцата си на нея.

Този празник дава възможност чрез различни образователни, културни и спортни прояви да се напомни историята, важността и ролята на Национална спортна академия „Васил Левски“ като единствения спортен университет на България и една от най- успешните висши образователни институции в страната ни.

Клаудио Кешерю

Кешерю под въпрос за АЕК

Нападателят Клаудио Кешерю е под въпрос за гостуването на "Лудогорец" на АЕК (Ларнака) във футболния турнир Лига Европа. Както е известно, румънецът поиска смяна по време на дербито с "Левски", след като почувства сериозен дискомфорт в началото на втората част. Кешерю е имал проблеми още преди дербито, но заради важността на срещата самият той е..

публикувано на 23.10.18 в 23:43
Волейболистките ни от националния отбор ще играят срещу съставите на САЩ, Япония и Белгия

Волейболистките ни в Лига на нациите срещу САЩ, Япония и Белгия

Волейболистките от националния отбор на България ще дебютират в Лигата на Нациите при жените през 2019 година с мачове срещу победителя в турнира САЩ, Япония и Белгия. Това стана ясно, след като днес Международната волейболна федерация публикува календара и разпределението на турнира за идващата година. Както при мъжете, така и при жените България..

публикувано на 23.10.18 в 23:37
Националите ни по волейбол ще играят срещу отборите на Аржентина, Португалия и Канада в Лига на нациите

Обявиха програмата на волейболните националите в Лига на нациите

Волейболният национален тим на България за мъже ще започне участието си в Лига на нациите през 2019 година с мачове срещу Аржентина, Португалия и Канада. Международната волейболна федерация (FIVB) публикува календара и разпределението на групите в турнира за следващата година, а България остава отбор "претендент" заедно с Австралия, Канада и..

публикувано на 23.10.18 в 22:28

"Валенсия" с реми в Швейцария

Отборите на "Йънг Бойс" и Валенсия вкараха първите си голове в група "Н" на Шампионската футболна лига на Европа при равенството 1:1 в Швейцария. Испанците имат 2 точки и заемат третото място, а домакините са на последната четвърта позиция с 1 точка. "Валенсия" отбеляза първи гол с първото си по-добро положение в 26-ата минута. Карлос Солер изведе Миши..

публикувано на 23.10.18 в 22:16
Роберт Левандовски

"Байерн" с лесен успех срещу АЕК

Отборът на "Байерн" Мюнхен спечели с 2:0 срещу АЕК в Атина в среща от третия кръг в група "Е" на Шампионската лига по футбол. С успеха баварците се изкачиха на върха на класирането със 7 точки, а домакините останаха на дъното без актив. Двата отбора създадоха малко положения преди почивката, въпреки че гостите имаха превес в притежанието на топката...

публикувано на 23.10.18 в 22:12