Отбелязаха Деня на Националната спортна академия „Васил Левски“

Снимка: nsa.bg

Тържествено в "Аула максима" тържествено беше отбелязан Деня на Националната спортна академия, който се празнува на 15 ноември. Тази дата има особено значение за Висшето спортно училище. На 15 ноември 1942 година в Аулата на Софийския университет в присъствието на представители на държавната администрация, Дипломатическия корпус, чуждестранни гости, преподаватели и студенти, тържествено е открита първата академична година на Държавното висше училище за телесно възпитание.

Официалното представяне на висшето училище пред обществото се превръща в най-значимо за нас събитие и по същество най- подходящо за празник на Академията и всички отдали сърцата си на нея.

Този празник дава възможност чрез различни образователни, културни и спортни прояви да се напомни историята, важността и ролята на Национална спортна академия „Васил Левски“ като единствения спортен университет на България и една от най- успешните висши образователни институции в страната ни.

Президентът на “Славия“ тормозен по телефона от фенове на „Ботев“

Президентът на „Славия“ Венцеслав Стефанов заяви, че цяла нощ е бил подложен на телефонен тормоз. Той заяви, че хора от „Ботев“ са дали неговия номер на феновете, както и тези на шефа на съдиите Йордан Сталев и на рефера на полуфинала за Купата на България Станислав Ставров. “Много съм доволен, че полицията взе телефона ми и проверява..

публикувано на 25.04.18 в 11:48

„Жалгирис“ и „Фенербахче“ на крачка от Финалната четворка

Шампионът на Литва „Жалгирис“ (Каунас) е само на победа от класиране за Финалната четворка в Евролигата за пръв път от 1999 година насам, когато спечели титлата, след като победи като домакин с 80:60 гръцкия „Олимпиакос“. По този начин играчите на Шарунас Ясикевичус поведоха с 2-1 победи в серията и при успех у дома в четвъртък ще се класират..

публикувано на 25.04.18 в 11:32
От

От „Ботев“ поискаха оставката на шефа на съдиите

От „Ботев“ (Пловдив) поискаха оставката на шефа на съдийската комисия Йордан Сталев и извaждането на Станислав Ставров от съдийството. Това се казва в специална декларация, публикувана на официалният сайт на "жълто-черния" клуб, която гласи: "Ръководството на ПФК „Ботев“ (Пд) изразява своето дълбоко разочарование и отвращение от начина, по..

публикувано на 25.04.18 в 10:36
Кевин Дюрант забива в коша на

„Голдън Стейт“ и „Филаделфия“ на четвъртфинал в НБА

Отборите на „Голдън Стейт Уориърс“ и „Филаделфия Севънти Сиксърс“ си осигуриха участие в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна асоциация. Шампионът „Голдън Стейт“ победи „Сан Антонио Спърс“ с 99:91 на свой терен и спечели серията в Източната конференция с резултат 4-1. В последната четвърт от мача, благодарение на 11 поредни..

публикувано на 25.04.18 в 10:03
Клоп ликува след поредния гол на

Юрген Клоп: Играхме перфектно 80 минути

Мениджърът на „Ливърпул“ Юрген Клоп обяви след победата над „Рома“ с 5:2, че неговият отбор е играл чудесно в продължение на 80 минути и е постигнал добър турнирен резултат. Мърсисайдският тим ще излезе за победа и в ответния мач в Рим на 2 май, категоричен е германския специалист.. "Играхме идеално някъде около 80 минути, в отбрана..

публикувано на 25.04.18 в 09:46