Сергей Тетюхин срещу България в Берлин

Сергей Тетюхин ще играе за сборния отбор на Русия по волейбол на квалификационния турнир за Летните олимпийски игри догодина. Това съобщи на журналисти главният треньор на отбора Владимир Алекно.

Сергей Тетюхин ще замине за Берлин. В отбора са включени 14 волейболисти. Освен това нашият отбор ще има нов капитан - това е Тетюхин, каза Алекно.

Тетюхин завърши кариерата си в сборния отбор на Русия след игрите в Лондон, когато стана олимпийски шампион. Тези олимпийски игри бяха петите за знаменития спортист, който на 23 септември навърши 40 години.

Квалификационният олимпийски турнир ще се състои в Берлин от 5 до 10 януари. Русия е във втора група заедно с отборите на България, Франция и Финландия.

Димитър Кузманов

Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Чалънджър" в Буенос Айрес

Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира по тенис червени кортове от сериите "Чалънджър" в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство.  Кузманов победи квалификанта Бастиан Мая (Чили) с 6:4, 6:2 за 84 минути.   25-годишният пловдивчанин пропиля ранен аванс от 3:0, но след 4:4 спечели пет поредни..

публикувано на 16.11.18 в 22:51

Владимир Зографски преодоля квалификациите на старта на Световната купа

Владимир Зографски преодоля квалификациите за първото състезание от новия сезон за Световната купа по ски-скок в полския зимен център Висла.   Зографски се нареди на девето място в пресявките на голямата шанца със 125.6 точки, след като преодоля 127.0 метра.   Българинът остана само на 12.1 точки от победителя в квалификациите Евгени Климов от..

публикувано на 16.11.18 в 22:03

Клаудио Раниери: "Фулъм" има качества, няма организация

"Фулъм" има достатъчно качества за Висшата лига, но без организация на игра и хладнокръвност, отборът няма да тръгне напред, заяви новият мениджър на англичаните Клаудио Раниери.   "Гледах мачове на този отбор и знам, че той е достатъчно качествен, за да се спаси. Повтарям се, но ще го кажа отново: Трябват ни дух и борбеност. Когато съчетаем..

публикувано на 16.11.18 в 20:42
Мартин Димитров и Радомир Найденов

България с първи медал от световното първенство по скокове на батут за юноши, младежи и девойки в Санкт Петербург

България има първия си медал от световното първенство по скокове на батут за юноши, младежи и девойки, което сe провежда в Санкт Петербург. Донесоха го Мартин Димитров и Радомир Найденов в синхронните скокове при юношите. Българите влязоха с втори резултат сред осемте най-добри и с много стабилно и прецизно изпълнение (45 .580 точки) успяха..

публикувано на 16.11.18 в 20:17
Деница Елисеева

Три победи от три мача за българките на световното първенство по бокс

Трета победа от три мача постигнаха българските състезателки на световното първенство по бокс за жени в Ню Делхи (Индия). Извоюва я най-опитната в отбора - Деница Елисеева. Европейската шампионка от София 2016 и бронзова медалистка от предишното световно първенство в Астана спечели с неединодушно решение на съдиите мача си от втория кръг на..

публикувано на 16.11.18 в 18:17