"Берое" започна ударно пролетния дял от шампионата

"Берое" (Стара Загора) победи с 4:0 "Дунав" (Русе) в първия мач от 20-ия кръг на Първа професионална футболна лига, който се изигра в Разград. С това старозагорците се изкачиха на седмото място в класирането и са на две точки от шестия "Дунав".

Още в третата минута след началния съдийски сигнал бе отбелязан първият гол за "Берое". Жуниор Мапуку пусна извеждащ пас към Антон Карачанаков, който се възползва от грешката на защитата на "драконите" и отбеляза във вратата на Мартин Луков. След гола "Дунав" владееше повече топката и атакуваше по-често, но до изравнително попадение до края на първото полувреме така и не се стигна.

На почивката треньорът на русенския тим Веселин Великов замени Ндуйе Мойеци с Мирослав Будинов. В 53-ата минута Юлиян Ненов от символичните домакини се контузи и напусна терена, като на негово място в игра влезе Бранимир Костадинов.

Само в рамките на две минути "Берое" решиха мача в своя полза. В 57-ата минута съдията показа директен червен картон на футболиста на "Дунав" - Михаил Милчев, който според рефера повали откъсващия се сам срещу Луков - Жуниор Мапуку. Антон Карачанаков изпълни фаула, прехвърли стената и отбеляза за 0:2. Третият гол за "Берое" падна в 60-ата минута. Карлос Охене изведе Жуниор Мапуку, който не сгреши с удара си и вкара за 0:3. В 79-ата минута Мапуку изведе Виле Салмикиви, който остана сам срещу Мартин Луков и направи резултата 0:4.

Среща от 20-ия кръг на Първа професионална футболна лига:

"Дунав" (Русе) - "Берое" (Стара Загора) - 0:4
голмайстори: 0:1 Антон Карачанаков (3), 0:2 Антон Карачанаков (59), 0:3 Жуниор Мапуку (60), 0:4 Виле Салмикиви (79)

Състави:

"Дунав" (Русе): Мартин Луков, Искандар Джалилов, Петър Патев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Самир Аясс (61 - Тейнур Марем), Юлиян Ненов (54 - Бранимир Костадинов), Бирсент Карагарен, Васил Шопов, Ндуйе Мойеци (46 - Мирослав Будинов).

"Берое" (Стара Загора): Душан Перниш, Карлос Охене (76 - Виле Салмикиви), Кохей Като, Асен Георгиев, Иво Иванов, Мартин Райнов, Жуниор Мапуку, Антон Карачанаков (82 - Денислав Станчев), Венцислав Василев, Матеас Делич (67 - Борислав Цонев), Веселин Пенев.

print Отпечатай

26 спортисти в 17 вида спорт влязоха в програмата „Спортни таланти“ за 2017 година

26 спортисти на възраст до 25 години в 17 вида спорт получиха финансова подкрепа от "Еврофутбол" и Фондация "Работилница за граждански инициативи"   в шестото издание на програмата "Спортни таланти". Имената на одобрените бяха съобщени на официална церемония в Музея на спорта. И тази година сред талантите финансирани от двете организации..

публикувано на 23.03.17 в 20:16
Роджър Федерер

Федерер и Нишикори пропускат "Мастърс"-а в Монте Карло

Роджър Федерер (Швейцария) и Кей Нишикори (Япония) са единствените състезатели от топ 10 на мъжката тенис-асоциация, които не са в списъка на участниците на "Мастърс"-а в Монте Карло. Този турнир е първият голям от сезона на клей. Организаторите обявиха, че състезанието ще се състои от 15-и до 23-и апирл. Намиращият се на 6-о място в ранглистата Федерер..

публикувано на 23.03.17 в 19:43
Изабелла Шиникова

Изабелла Шиникова полуфиналистка на двойки в Хамамет (Тунис)

Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова достигна до полуфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Хамамет (Тунис). Шиникова и Шантал Шкамлова (Словакия), поставени под номер 1, надделяха трудно над испанките Ирене Бурийо Ескориуела и Ивоне Кабайе-Реймерс с 3:6, 7:6(4), 10-5. Двете преодоляха пасив от 3:5 гейма във втория..

публикувано на 23.03.17 в 19:40
Дидие Дешан

Селекционерът на Франция Дидие Дешан дава шанс на младите срещу тима на Люксембург

Селекционерът на френския национален отбор по футбол Дидие Дешан ще бъде без най-скъпия футболист в света Пол Погба. Въпреки наказанието на Погба, притесненията за Дешан едва ли са сериозни предвид останалата класа във френския тим. Дешан смята да даде възможност на новата вълна от местни таланти, в това число и 18-годишният Килиан Мбапе - тийнейджърът,..

публикувано на 23.03.17 в 19:39
Франц Бекенбауер

Швейцарската прокуратура разпитва Франц Бекенбауер

Главната прокуратура на Швейцария е провела разпит на футболната легенда Франц Бекенбауер по подозрения за пране на пари и незаконно обогатяване в периода, в който е бил председател на инициативния комитет на Световното първенство през 2006-а година. Това съобща агенция АП с източник от швайцарските власти. В началото на септември 2016-а година беше..

публикувано на 23.03.17 в 19:37