"Берое" започна ударно пролетния дял от шампионата

"Берое"
Снимка: Архив

"Берое" (Стара Загора) победи с 4:0 "Дунав" (Русе) в първия мач от 20-ия кръг на Първа професионална футболна лига, който се изигра в Разград. С това старозагорците се изкачиха на седмото място в класирането и са на две точки от шестия "Дунав".

Още в третата минута след началния съдийски сигнал бе отбелязан първият гол за "Берое". Жуниор Мапуку пусна извеждащ пас към Антон Карачанаков, който се възползва от грешката на защитата на "драконите" и отбеляза във вратата на Мартин Луков. След гола "Дунав" владееше повече топката и атакуваше по-често, но до изравнително попадение до края на първото полувреме така и не се стигна.

На почивката треньорът на русенския тим Веселин Великов замени Ндуйе Мойеци с Мирослав Будинов. В 53-ата минута Юлиян Ненов от символичните домакини се контузи и напусна терена, като на негово място в игра влезе Бранимир Костадинов.

Само в рамките на две минути "Берое" решиха мача в своя полза. В 57-ата минута съдията показа директен червен картон на футболиста на "Дунав" - Михаил Милчев, който според рефера повали откъсващия се сам срещу Луков - Жуниор Мапуку. Антон Карачанаков изпълни фаула, прехвърли стената и отбеляза за 0:2. Третият гол за "Берое" падна в 60-ата минута. Карлос Охене изведе Жуниор Мапуку, който не сгреши с удара си и вкара за 0:3. В 79-ата минута Мапуку изведе Виле Салмикиви, който остана сам срещу Мартин Луков и направи резултата 0:4.

Среща от 20-ия кръг на Първа професионална футболна лига:

"Дунав" (Русе) - "Берое" (Стара Загора) - 0:4
голмайстори: 0:1 Антон Карачанаков (3), 0:2 Антон Карачанаков (59), 0:3 Жуниор Мапуку (60), 0:4 Виле Салмикиви (79)

Състави:
- "Дунав" (Русе): Мартин Луков, Искандар Джалилов, Петър Патев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Самир Аясс (61 - Тейнур Марем), Юлиян Ненов (54 - Бранимир Костадинов), Бирсент Карагарен, Васил Шопов, Ндуйе Мойеци (46 - Мирослав Будинов).

- "Берое" (Стара Загора): Душан Перниш, Карлос Охене (76 - Виле Салмикиви), Кохей Като, Асен Георгиев, Иво Иванов, Мартин Райнов, Жуниор Мапуку, Антон Карачанаков (82 - Денислав Станчев), Венцислав Василев, Матеас Делич (67 - Борислав Цонев), Веселин Пенев.

print Отпечатай
Цветана Пиронкова

Цветана Пиронкова срещу белгийката Елизе Мертенс в първия кръг на турнира в Дубай

Цветана Пиронкова ще играе в понеделник срещу квалификантка Елизе Мертенс (Белгия) в първия кръг на силния турнир в Дубай с награден фонд 2,666 милиона долара. 29-годишната пловдивчанка, 65-а в класацията на УТА, досега не е играла срещу 21-годишната Мертенс, 81-а в света. Двубоят е първи в утрешната програма на корт номер 3 и ще започне след..

публикувано на 19.02.17 в 18:37
Красимир Анев

Красимир Анев завърши на 12-то място в масовия старт на Световното първенство Хохфилцен

Красимир Анев се класира на 12-о място в масовия старт на 15 километра на Световното първенство по биатлон в германския зимен център Хохфилцен.   Анев преодоля трасето за 36:31.3 минути, след като допусна само една грешка при последната си четвърта стрелба от положение прав.   Другият българин Владимир Илиев се нареди на 20-а позиция..

публикувано на 19.02.17 в 18:04

Двубоят между "Славия" и "Лудогорец" беше прекратен в 12-ата минута

Двубоят между Славия и шампиона Лудогорец (Разград) от 20-ия кръг в Първа лига беше прекратен още в 12-ата минута заради силния снеговалеж над София. На Националния стадион "Васил Левски" главният съдия Стефан Апостолов прекрати срещата след консултация с останалите официални лица.   По правилник мачът трябва да се доиграе до 24 часа...

публикувано на 19.02.17 в 17:58

Новият ансамбъл по художествена гимнатика спечели златен медал от Гран При в Москва

Ансамбълът ни по художествена гимнатика в състав: Симона Дянкова , Елена Бинева , Мадлен Радуканова , Лаура Траатс и Теодора Александрова спечелиха златен медал във финала на 5 обръча в първото състезание за сезона по художествена гимнастика, като изпревариха състава на Русия. Състезанието е първи кръг от веригата Гран При в Москва. Във..

публикувано на 19.02.17 в 17:26

Мачът между отборите на Славия и Лудогорец беше прекратен заради обилен снеговалеж

Футболният мач от 20-ия кръг на Първа професионална лига между отборите на Славия и Лудогорец беше прекратен заради обилния снеговалеж. Двубоят на Националния стадион "Васил Левски” започна по програма в 15.00 часа. След 12 минути игра обаче главният арбитър реши да прекрати мача.

публикувано на 19.02.17 в 16:14