Катрин Тасева: Оставяме щастието в Украйна и гледаме напред

Бранимира Маркова: Състезателките в момента нямат право на грешки

Снимка: БФХГ

Много съм щастлива за този медал. Мисля, че е абсолютно заслужен, точно за това съчетание. За първо състезание съм много доволна като цяло от представянето си. Съдиите харесаха композициите, това беше много важно. Всяко чудо за три дни. Оставяме щастието си в Украйна и гледаме напред към следващите състезания, това заяви Катрин Тасева, която спечели златен медал във финала на топка в турнира по художествена гимнастика от веригата Гран При в Киев.

Националният ни отбор днес се прибра от Украйна, където спечели три отличия. Освен златото на Катрин Тасева сребърен медал във финала с пет чифта бухалки извоюва ансамбъл - девойки, а до бронза в многобоя в тази възрастова група стигна Вероника Любчова.

Истина е, че тя игра топката най-добре. Много се радвам, че втория ден също успя да изиграе. Това доказва, че е един много добър състезател. Гимнастичките в момента нямат право на грешки. Правилникът все още е сложен и за съдиите. В момента гимнастичките играят много сложна гимнастика. Виждам тенденции да се правят все повече груби грешки с уред. Една гимнастичка, която се бори за призови места, не може да си позволи лесна гимнастика, сподели личната треньорка на Катрин Тасева и главен мениджър на националните отбори Бранимира Маркова.

Видях един много класен отбор на терена, който заяви себе си със зряла игра. Видях, че трябва да сме по-прецизни при изхвърлянията за да не допускаме грешки, допълни Мария Кънчева, старши треньор на ансамбъл – девойки.

print Отпечатай
Кубрат Пулев и Кевин Джонсън

Кубрат Пулев: Кевин Джонсън е добър боксьор, но няма да успее

Кубрат Пулев и американецът Кевин Джонсън демонстрираха джентълменско поведение днес, след като пристигнаха в София. Двамата ще се бият в петък в „Арена Армеец“ за Интерконтиненталната титла на Световната боксова асоциация. Този пояс Кубрат спечели през декември миналата година, когато отново в „Арена Армеец“ победи Самюел Петър. Мениджърът на..

публикувано на 25.04.17 в 19:15

Загуба на Веселин Топалов в Шамкир /Азербайджан/

Гросмайстор Веселин Топалов загуби с черните фигури на 30-ия ход срещу руснака Сергей Карякин в партия от петия кръг на турнира по шахмат "Шамкир Чес 2017" в Азербайджан с награден фонд 100 хиляди евро.   Топалов остана с актив от 2,5 точки, а лидер е Шахриар Мамедяров с 3,5 точки след реми с черните фигури срещу Пентала Харикриша...

публикувано на 25.04.17 в 18:49
Лионел Меси

"Барселона" поднови преговорите за нов контракт с Лионел Меси

Ръководството на Барселона поднови преговорите за подновяване на договора на мегазвездата Лионел Меси, информира "Ел Мундо Депортиво". Президентът на клуба Жозеп Мария Бартомеу и бащата на играча - Хорхе Меси, са се срещнали, за да дискутират детайлите по новото споразумение. В клуба са оптимисти, че новият договор ще бъде подписан..

публикувано на 25.04.17 в 17:30
Асен Коруджиев

Асен Коруджиев: Добро представяне на европейското първенство във Варшава

Янислав Герчев спечели сребърен медал в категория до 60 килограма на завършилото във Варшава Европейското първенство по джудо за мъже и жени . Ивайло Иванов остана седми, а Ивелина Илиева е пета при жените. Генералният секретар на Българската федерация по джудо, Асен Коруджиев, обобщи представянето на джудистите ни в полската..

публикувано на 25.04.17 в 16:33
Димитър Куманов

Александър Лазов и Димитър Кузманов печелят в Анталия

Александър Лазов и Димитър Кузманов се класираха за втория кръг на турнир по тенис на червени кортове в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 4 Лазов надделя над аржентинския квалификант Мигел Лопес с 6:4, 6:4, а Кузманов елиминира на старта шестия в схемата Бруна Сант'Ана (Бразилия) със 7:5, 4:6, 6:1. Те..

публикувано на 25.04.17 в 16:11