Контузия извади Валентина Рашкова от европейското първенство в Клуж

Валентина Рашкова
Снимка: Спортал

Валентина Рашкова отпадна броени часове преди началото на европейското първенство по спортна гимнастика в Клуж (Румъния). Причината е получена контузия по време на тренировка.

Другите ни състезателки Грета Банишка и Десислава Тодорова не успяха да се класират за индивидуалния многобой, след като завършиха съответно на 53-то и на 66-то място в квалификацията.

Грета Банишка завърши със сбор от 47.050 точки (13.341 точки на прескок, 10.483 точки на смесена успоредка, 11.133 точки на греда и 12.100  точки на земя). Дебютантката Десислава Тодоров е с актив от 44.199 точки (12.333 точки на прескок, 9.400 точки на смесена успоредка, 10.800 точки на греда и 12.166 точки на земя).

Най - висок сбор в квалификацията събра британката Елиза Дауни - 56.198 точки, следвана от София Ковач (Унгария) - 54.882 точки и Табеа Алт (Германия) със сбор от 54.866 точки.

print Отпечатай
Отборът на

"Добруджа" спечели купата на страната по волейбол

Отборът на "Добруджа" спечели купата на България по волейбол за мъже за втори път в последните три години. Волейболистите на "Добруджа" се наложиха във финала срещу състава на Монтана с 3:2 гейма пред своята публика в зала "Добротица" в Добрич.     Петият гейм започна равностойно, но при 5:5 разпределитеят на "Монтана" Любомир Агонцев получи червен картон..

публикувано на 30.04.17 в 20:53

"Хасково" за първи път е шампион по баскетбол за жени

Отборът на "Хасково" победи състава на "Монтана" в петия мач за титлата с 87:81 точки (12:18, 29:24, 24:17, 22:22) и за първи път е шампион на България по баскетбол за жени. По-рано през сезона "Хасково" спечели и турнира за националната купа. В своята зала "Дружба"  възпитаничките на Елена Станкова издържаха и физически след като цял мач играха само с..

публикувано на 30.04.17 в 20:33

"Монтана" победи "Ботев" с 2:1

Отборът на "Монтана" победи "Ботев" с 2:1 в мач от 30-ия кръг на първенството в първата ни лига. Головете за домакините отбелязаха Стивън Петков в 16-ата минута и Петър Атанасов в 22-ата, а за гостите точен бе Омар Косоко в продължението на срещата.

публикувано на 30.04.17 в 19:53

Топалов завърши четвърти турнира в Шамкир

Веселин Топалов завърши реми с черните фигури на 41-ия ход срещу представителя на домакините Шахрияр Мамедяров в последния девети кръг на шахматния турнир в Шамкир /Азербайджан/. С 5 точки Топалов раздели второто масто заедно с американецът Уесли Со и руснака Владимир Крамник - на половин след победителя Мамедяров. Допълнителните показатели обаче..

публикувано на 30.04.17 в 18:06
Валтери Ботас получава купата от Владимир Путин

Валтери Ботас с първа победа във Формула 1

Финландският пилот на Мерцедес Валтери Ботас спечели голямата награда на Русия в Сочи - четвърти кръг от световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1. Това бе първа победа на Ботас в кариерата му, който на старта изпревари автомобилите на Ферари и да края не позволи да бъде застигнат. След него финишираха двете ферарита на Себастиан Фетел и Кими..

публикувано на 30.04.17 в 17:53