Томас Бах: Решението за летните олимпийски игри е победа за всички

Томас Бах

Решението за избора на Париж за домакин на летните олимпийски игри през 2024-а година и на Лос Анджелис за 2028-а е победа за всички, заяви президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах, цитиран от пресслужбата на организацията.

Както е известно, французите и американците нямаха конкуренция и получиха домакинствата вследствие на ратифициране на тристранно споразумение с МОК по време на 131-вата сесия на организацията.

Поздравявам Париж и Лос Анджелис за историческото двойно разпределение на домакинства. От това печелим всички - и двата града, и МОК. Не мога да си представя как ситуацията би могла да се разиграе по-добре от това. Олимпийските игри са обезпечени за следващите 11 години и движението ще остане стабилно, заяви Бах по време на церемонията.

Това са два големи града от две велики страни, които имат богата олимпийска история. И двата града се отнасят с ентусиазъм към игрите и повдигат по забележителен начин олимпийския дух, добави той.

Елина Свитолина взе титлата в Рим

Елина Свитолина триумфира на силния турнир в Рим за втора поредна година. В повторение на финала от миналия сезон украинката победи световната номер 1 Симона Халеп с 6:0, 6:4. За Свитолина това е трета титла през 2018 г. Украинката започна много стабилно, а съперничката й не можеше да намери ритъма си. Това беше катастрофално за..

публикувано на 20.05.18 в 16:46
Монако

"Монако" спечели второто място във френския шампионат

"Монако" спечели второто място във френския футболен шампионат след победата си с 3:0 като гост срещу "Троа" в мач от последния 38-и кръг. Два гола на Рони Лопес дадоха надежден аванс в полза на монегаските. Крилото се разписа в 22-ата и в 71-ата минута. Жорди Мбула в третата минута на добавеното време осигури класическия успех в полза на гостите...

публикувано на 20.05.18 в 09:53
Кристиано Роналдо

"Реал" стигна само до точка срещу "Виляреал" и завърши трети в Испания

Финалистът в Шампионската лига през 2018 година и настоящ европейски клубен шампион "Реал" (Мадрид) завърши наравно 2:2 при гостуването срещу "Виляреал" в среща от 38-ия последен кръг в испанския шампионат по футбол.  "Белите" имаха два гола аванс преди почивката, но през втората част домакините се добраха до точката.  В 11-ата минута Гарет Бейл даде..

публикувано на 20.05.18 в 09:49

"Айнтрахт" (Франкфурт) изненада фаворита "Байерн" (Мюнхен) и грабна купата на Германия

"Айнтрахт" (Франкфурт) изненадващо спечели купата на Германия по футбол. На финала в Берлин "орлите" победиха с 3:1 фаворита "Байерн" (Мюнхен), за да триумфират с петия си трофей в надпреварата.  Анте Ребич даде аванс в полза на "Айнтрахт" още в 11-ата минута след асистенция на Кевин-Принс Боатенг.  В 53-ата минута Роберт Левандовски изравни резултата,..

публикувано на 20.05.18 в 09:02
Тиери Нювил

Тиери Нювил води след втория ден на рали "Португалия"

Белгиецът Тиери Нювил с "Хюндай" продължава да води след втория ден на автомобилното рали "Португалия", шести кръг от световния рали шампионат. Нювил е начело с време 3:16.30.0 часа и увеличи аванса си на 39.8 секунди преди втория в класирането  Елфин Еванс (Великобритания) с "Форд". Трети продължава да се движи Дани Сордо (Испания) с "Хюндай", който..

публикувано на 20.05.18 в 08:38