Томова загуби на осминафинал в Линц

Виктория Томова
БГНЕС

Виктория Томова отпадна в осминафиналите на тенис-турнира в Линц (Австрия) с награден фонд 250 хиляди долара след загуба от  швейцарката Виктория Голубич (117-а в светавната ранглиста) с 6:4, 4:6 и 1:6 в двучасов мач.
Нашата тенисистка пропусна своя шанс във втория сет, когато поведе с 4:2 гейма, а в третата част вече не беше на висота и физически.
 Все пак 22-годишната Томова спечели 78 точки за ранглистата, в която сега е 151-ва.

Отложиха мач на „Рилски спортист“ в Балканската лига

Срещата от Балканската лига по баскетбол между отборите на „Рилски спортист“ и косовския „Башкими“, която трябваше да се играе във вторник (19 декември) в Самоков, е отложена, съобщиха организаторите на турнира. Причините за отлагането на мача са организационни и визови проблеми, които имат косоварите. Новата дата, на която трябва да се..

публикувано на 18.12.17 в 13:06
Григор Димитров

Григор Димитров е Спортист номер едно на Балканите

Григор Димитров беше избран за Спортист номер едно на Балканите за 2017 година в 45-ото издание на традиционната анкета на БТА между националните агенции на страните в региона. Димитров е първият български тенисист, който печели наградата. Той бе посочен в топ 10 на всички анкетни карти на участвалите в допитването и събра 62 точки, след като през..

публикувано на 18.12.17 в 12:01
Хосеп Гуардиола

„Манчестър Сити“ иска Гуардиола за още 3 години

Ръководството на „Манчестър Сити“ възнамерява да продължи с три години договора на мениджъра Хосеп Гуардиола, твърдят медиите в Англия. 46-годишният каталунец стартира сезона със 17 победи и един равен в 18 мача във Висшата лига на Англия по футбол, което е убедило изпълнителния директор Феран Сориано да предложи нов контракт на треньора с..

публикувано на 18.12.17 в 11:07

Волейболистките отново ще играят в Европейската лига

Женският ни национален отбор по волейбол ще играе отново в Европейската лига, която ще има две нива „Златна“ и „Сребърна“ в зависимост от ранглистата. Нашите попаднаха в Група „А“ на „Златната“ със съставите на Азербайджан, Украйна и Португалия. В Група „В“ са Хърватия, Унгария, Франция и Финландия, а в Група „С“ - Чехия, Беларус, Словакия и..

публикувано на 18.12.17 в 10:05

"Олимпик" Лион обърна с 2:0 "Олимпик" Марсилия

Отборът на "Олимпик" (Лион) срази у дома "Олимпик" (Марсилия) с 2:0 в последната среща от 18-ия кръг във френската Лига 1. Набил Фекир (6) изпълни перфектно пряк свободен удар и изведе домакините напред в резултата, а точно шест минути и след началото на втората част Мариано Диас (51) вкара втория и последен гол в мача след подаване на Гнали..

публикувано на 18.12.17 в 00:24