Националите ни до 21 години с първа победа в квалификациите

Божидар Краев
Снимка: sportal.bg

Отборът на България записа първата си победа в квалификациите за европейското първенство по футбол за младежи до 21 години, след като се наложи с 3:1 срещу Черна гора. Отборът на Антони Здравков е четвърти в класирането с актив от пет точки, изоставайки с една от Казахстан, пет от Словения и десет от лидера в група 9 Франция.
Българите започнаха напрегнато, но се справиха с двете положения в полза на черногорците, а през второто полувреме домакините заиграха значително по-добре. Кирил Десподов отбеляза първото попадение в 47-та минута на срещата, но Никола Кърсотович върна гола само шест минути по-късно. Божидар Краев обаче покачи на 2:1 с точен шут от границата на наказателното поле в 58-та минута, а Наско Милев сложи точка на спора в 66-та минута.
Отборът на Черна гора е на последно място в класирането с актив от една точка и няма особени шансове за класиране, докато българите са само на пет пункта от втората позиция преди мача срещу словенците.

Кристиян Добрев

Шеф в "Септември": "Верея" е загадка, но трябва да бием

"Отборът на "Верея" е загадка за нас, но ще гоним трите точки". Това призна в интервю за "Хоризонт" Кристиян Добрев. Спортният директор на "Септември" вярва, че футболистите на тима, воден от Николай Митов, ще си тръгнат днес с трите точки от стадион "Трейс Арена" в Стара Загора. Последната среща от първия кръг на Първа професионална футболна лига е тази..

публикувано на 23.07.18 в 00:19
Иван Колев

"Верея" само с 16 футболисти за първата си среща

Отборът на "Верея" приема днес състава на "Септември" София в последен мач от първия кръг на Първа професионална футболна лига. Срещата е от 20.30 часа на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора. Само 16 футболисти ще има на разположение за първия си мач от новото първенство Иван Колев. Старши-треньорът на "Верея" има проблеми с контузени състезатели, а..

публикувано на 22.07.18 в 23:59
Нестор Ел Маестро

Нестор Ел Маестро: Ще е утопия да свалим "Лудогорец" от върха

"Ще бъде утопия да свалим "Лудогорец" от първото място в класирането". Това призна старши-треньорът на ЦСКА - София Нестор Ел Маестро след успеха на неговия тим с 2:0 над "Локомотив" Пловдив в първия кръг на новото футболно първенство. "Щастлив съм поради няколко причини – първо, защото спечелихме. Второ – играхме добър футбол, на добро темпо. Това..

публикувано на 22.07.18 в 23:45
Бруно Акрапович

Акрапович: Бяхме по-добри от ЦСКА - София първото полувреме

Старши-треньорът на "Локомотив" (Пловдив) Бруно Акрапович заяви, че футболистите му са играли добре през първата част и слабо през второто полувреме при загубата с 0:2 от ЦСКА - София на старта на сезона в Първа професионална лига. "През първото полувреме контролирахме играта, имахме шансове, които трябваше да завършим. Бяхме по-добрият отбор..

публикувано на 22.07.18 в 23:40
Ализе Корне

Французойка триумфира в Гщаад

Французойката Ализе Корне спечели турнира по тенис на червени кортове от сериите "Интернешънъл" с награден фонд 250 хиляди долара в Гщаад (Швейцария). Поставената под номер 1 Корне победи на финала Манди Минела от Люксембург с 6:4, 7:6(6) след два часа игра. Така 28-годишната французойка взе шести трофей в кариерата си и прекъсна серия от 30 месечна суша..

публикувано на 22.07.18 в 23:09