Юношите до 19 години се класираха за втория кръг

Ангел Стойков

Отборът на България загуби с 0:1 от европейския шампион Англия в последна среща от първия кръг на Европейските квалификации за юноши до 19 години. Така момчетата на Ангел Стойков събраха 6 точки и продължават във втория Елитен кръг.
Ангел Стойков влезе в историята на българския футбол като първия треньор, който печели две квалификации в рамките на една календарна година. Също така Стойков става и първият треньор, който класира два последователни набора на Елитен кръг.
България можеше да открие резултата още в 3-ата минута, когато Иван Тилев стреля перфектно от фаул, но прати топката в напречната греда.
В 11-ата минута Стърлинг надигра елементарно наш защитник и центрира към Джейдън Санчо, който с глава откри резултата.
Калоян Кръстев в 14-ата минута отправи опасен удар, който попадна в ръцете на Балкомб. Добрата игра на нашите продължи и в 25-ата минута отново организирахме добра атака.
В 32-ата минута Кетиа центрира отляво към Маунт, чийто удар бе майсторски спасен от Шейтанов. Две минути преди края на първата част Ембълтън нацели напречната греда с удар отблизо.
Втората част започна с натиск на футболистите на Ангел Стойков. Станислав Иванов и Калоян Кръстев бяха близо до изравняване на резултата. В 57-ата минута нашите бяха ощетени от главния съдия, след като Тони Иванов бе фаулиран в наказателното поле на Англия, но дузпа не бе отсъдена.
В 63-ата минута Таймън бе оставен непокрит, но шутира над напречната греда. Само 180 секунди по-късно резервата Бреритън излезе сам срещу Шейтанов, но стреля в аут.
Иван Тилев в 77-ата минута опита да изненада вратаря на Англия от пряк свободен удар, но топката излезе в аут.
В 89-ата минута Калоян Кръстев пропусна отлична възможност да изравни, но с глава стреля над напречната греда.

Франция е новият световен шампион по футбол

Франция е новият световен шампион по футбол. Отборът на Дидие Дешан победи с 4:2 Хърватия на финала в Москва. Попаденията за паметния успех бяха дело на Марио Манджукич, който си отбеляза първия автогол на финал на Мондиал, Антоан Гризман (от дузпа), Пол Погба и Килиан Мбапе. За "ватрените“, които написаха история с класирането си за решителния..

публикувано на 15.07.18 в 20:03
Джокович с титлата

Новак Джокович спечели за четвърти път „Уимбълдън“

Поставеният под №12 Новак Джокович спечели за четвърти път титлата от турнира от Големия шлем „Уимбълдън“. На финала в Лондон сърбинът се наложи над осмия в схемата южноафриканец Кевин Андерсън с 6:2, 6:2, 7:6(3) след 2 часа и 20 минути игра, за да спечели 13-и трофей от Шлема. Новак проби в откриващия гейм, когато Андерсън предаде..

публикувано на 15.07.18 в 18:38
Джон Дегенколб печели деветия етап

Германецът Джон Дегенколб победи в деветия етап на "Тур дьо Франс"

Германецът Джон Дегенколб спечели деветия етап от колоездачната обиколка на Франция. Той бе най-бърз по 156-те километра от Арес до Рубе, характерни с многото тесни павирани участъци. Финиширалият втори - белгиецът Грег ван Авермат, увеличи аванса си в генералното класиране на 43 секунди пред британеца Герант Томас, а на още една сукунда е белтиецът..

публикувано на 15.07.18 в 17:51
Александра Начева (в средата)

Александра Начева спечели световната титла в тройния скок за девойки

Александра Начева спечели световната титла в тройния скок за девойки до 20 години. Тя се окичи със златния медал на първенството по лека атлетика в Тампере (Финландия) с резултат от 14,18 метра, постигнати във втория опит. Това е първа световна титла за България в тази възрастова група от 2006 година насам, когато Тезджан Наимова триумфира на 100 и..

публикувано на 15.07.18 в 15:35

Аржентина освобождава Сампаоли

Аржентинската футболна федерация се договори за предсрочно прекратяване на договора на националния селекционер Хорхе Сампаоли, съобщи вестник "Оле". Двете страни са се разбрали на Сампаоли да бъде изплатена неустойка от 2 милиона долара, пише изданието. Аржентина се представи неубедително на световното първенство, като едва преодоля груповата фаза, а на..

публикувано на 15.07.18 в 12:07