"Левски" обърна ЦСКА с 3:2 на волейбол

Александър Попов

Отборът на "Левски Волей" победи драматично след обрат от 0:2 до 3:2  (21:25, 25:27, 25:23, 25:19, 17:15) състава на ЦСКА в дербито от 19-ия кръг на мъжкия шампионат по волейбол, играно пред над 300 зрители в зала "Универсиада".
"Червените" пропиляха солиден аванс, взет след първите две части, в които воденият от Александър Попов състав показа силен сервис. Символичните гости взеха преднина в срещата след 25:21, а след това спечелиха и втория гейм с 27:25.
"Сините" започнаха обрата в третата част, спечелена трудно от тях с 25:23. В четвъртия гейм домакините поведоха с 8:3 и това им даде спокойствие, довело до изравняване в резултата след 25:19.
В тайбрека играта беше равностойна, като първият мачбол беше в полза на Левски при 14:13. "Червените" взеха следващото разиграване, а след това се стигна и до 15:15. Левски затвори дербито от третия си опит при 17:15.
Мачът беше изключително равностоен, с доста грешки и от двете страни на мрежата. Радвам се, че успяхме да съберем морални сили и да спечелим. Би трябвало да спечелим по-лесно заради здравословните проблеми на ЦСКА. Показахме характер и се борихме до самия край. В третата част настроението ни се подобри значително. Стана истински спектакъл за зрителите, коментира старши треньорът на "Левски" Владимир Николов.
След тази победа, дошла след повече от два часа игра, "Левски" е на шесто място, докато ЦСКА продължава да заема третата позиция в първенството.
Много често се случват тези неща. Загубихме темпото си. В края на третия гейм "Левски" спечели няколко точки, които трябваше да бъдат наши и така се обърна всичко. Имахме възможност да затворим мача с 3:0. Класирането и феновете изискват победи, заяви старши треньорът на "армейците" Александър Попов.

Остин Дилън спечели 60-ото издание на „Дайтона 500“

Американецът Остин Дилън спечели 60-ото издание на най-популярното автомобилно състезание от сериите НАСКАР "Дейтона 500". Той измина разстоянието от 500 мили за точно 3 часа, 37 минути и 4 секунди. Надпреварата бе изпълнена със серия от катастрофи, а Дилън стигна до победата в самия край на надпреварата, като изпревари с едва 0.260 секунди..

публикувано на 19.02.18 в 11:43

Владимир Далаклиев и Калоян Бинев с медали от турнира във Фуджейра (ОАЕ)

Два медала спечелиха българските състезатели по таекуондо, олимпийска версия на международния турнир във Фуджейра (ОАЕ) от най-високата категория G1. В  категория 68 килограма Владимир Далаклиев стигна до сребро. Бронзовият медалист от шампионата на планетата за миналата година записа 3 победи, но в срещата за златото отстъпи пред  олимпийския..

публикувано на 19.02.18 в 11:38
Григор Димитров

Григор Димитров отново е четвърти в света

Григор Димитров се изкачи с една позиция в световната ранглиста по тенис. Хасковлията, който вчера загуби финала на турнира в Ротердам събра 4635 точки и се завърна на четвъртото място в класацията, от което беше изместен преди седмица от Александър Зверев (Германия). Зверев вече е пети с 4450 точки. Швейцарецът Роджър Федерер, който в..

публикувано на 19.02.18 в 10:32
ЛеБрон Джеймс беше избран за най-полезен играч в мача на звездите

Тимът на ЛеБрон спечели мача на звездите в НБА

Отборът на ЛеБрон Джеймс спечели мача на звездите в Националната баскетболна асоциация, след като надигра сборния тим на Стеф Къри със 148:145 точки в зала "Стейпълс Сентър" в Лос Анджелис. Двубоят влезе в историята, защото за първи път от 1951 година насам отборите не се делят на Изток и Запад, а двамата капитани сами избраха съотборниците си...

публикувано на 19.02.18 в 09:36
Теса Въртю и Скот Мойр

Канадци поведоха при танцовите двойки в Пьончан

Олимпийските вицешампиони от Сочи 2014 Теса Въртю и Скот Мойр от Канада поведоха след краткия танц при танцовите двойки на турнира по фигурно пързаляне на зимните олимпийски игри в Пьончан. Канадците се представиха отлично и подобриха собствения си световен рекорд за оценка за кратък танц - 83.67 точки. Те получиха четвърто ниво на оценки за..

публикувано на 19.02.18 в 09:19