Пандова с бронз на европейското по вдигане на тежести

Даниела Пандова се окичи с бронз

Даниела Пандова спечели първи медал за България на Европейското първенство по вдигане на тежести в Изворани - Румъния. Българката завърши на трета позиция в двубоя в категория 48 килограма. Дебютиращата на континентален шампионат при жените Пандова постигна двубой  от 165 килограма, за да заслужи бронза. Българката беше пета в изхвърлянето със 71 килограма, но с трети резултат в изтласкването от 94 килограма тя заслужи място на почетната стълбичка.
Пандова изпревари с 2 килограма в двубоя двукратната европейска шампионка Джани Паляро (Италия),  която завърши със 163 килограма след 73 килограма в изхвърлянето и 90 килограма в изтласкването.
Представителката на домакините Елена Рамона Андреш за първи път стана европейска шампионка със сбор от 179 килограма. Тя беше най-добра и в двете движения със 79 килограма в изхвърлянето и със 100 килограма в изтласкването.
Защитаващата титлата си от миналата година Анаис Мишел (Франция) този път остана със среброто със 174 килограма, след като беше втора и в изхвърлянето със 78 килограма, и изтласкването с 96 килограма.

Шампионска лига, резултати

Шампионска лига по футбол, резултати от 1-ия кръг: В 5-та група: Аякс - АЕК 3:0 и Бенфика - Байерн Мюнхен 0:2. В 6-та: Шахтьор - Хофенхайм 2:2 и Манчестър сити – Лион 1:2. В 7-ма - Реал Мадрид - Рома 3:0 и Виктория Пилзен - ЦСКА Москва 2:2. В 8-ма група - Валенсия - Ювентус 0:2 и Йънг Бойс - Манчестър Юнайтед 0:3.

публикувано на 20.09.18 в 00:00
Елица Костова

Елица Костова отпадна и на двойки в Сен Мало

Елица Костова отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове във френския град Сен Мало с награден фонд 60 хиляди долара и гостоприемство. Костова и Катрин Шантрен (Белгия) загубиха от поставените под номер 1 Александра Каданцу (Румъния) и Диана Марчинкевица (Латвия) с 4:6, 4:6 след малко повече от час игра...

публикувано на 19.09.18 в 21:54

Румънци недоиграха контролата с „Рилски спортист“

Баскетболистите на „Рилски спортист“ и на румънския „Крайова“ не довършиха контролата помежду си в Самоков. Мачът беше прекратен около 5 минути преди края при 86:78 точки за домакините, след като старши треньорът на гостите Ацо Тодоров извади отбора си от игрището, претендирайки че румънците са били ощетени от съдиите, най-вече през второто..

публикувано на 19.09.18 в 21:49
Стан Вавринка

Вавринка продължава напред в Санкт Петербург

Бившият номер 3 в световната ранглиста по тенис Стан Вавринка (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Санкт Петербург (Русия) с награден фонд 1,24 милиона долара. Участващият с "уайлд кард" Вавринка елиминира поставения под номер 4 представител на домакините Карен Хачанов със 7:6(10), 7:6(1). Швейцарецът,..

публикувано на 19.09.18 в 21:44

Пилотите ни водят на „Балкан офроуд рали"

Българските пилоти продължават да окупират челните места при крос-кънтри автомобилите след маратонския четвърти ден на международната надпревара "Balkan Offroad Rallye 2018". Етапът от Старосел до черноморския курорт Дюни беше спечелен от германеца Франк Стенски (Mercedes), неколкократен шампион от RBI сериите в Полша. Той беше с 46 секунди..

публикувано на 19.09.18 в 21:41