Пандова с бронз на европейското по вдигане на тежести

Даниела Пандова се окичи с бронз

Даниела Пандова спечели първи медал за България на Европейското първенство по вдигане на тежести в Изворани - Румъния. Българката завърши на трета позиция в двубоя в категория 48 килограма. Дебютиращата на континентален шампионат при жените Пандова постигна двубой  от 165 килограма, за да заслужи бронза. Българката беше пета в изхвърлянето със 71 килограма, но с трети резултат в изтласкването от 94 килограма тя заслужи място на почетната стълбичка.
Пандова изпревари с 2 килограма в двубоя двукратната европейска шампионка Джани Паляро (Италия),  която завърши със 163 килограма след 73 килограма в изхвърлянето и 90 килограма в изтласкването.
Представителката на домакините Елена Рамона Андреш за първи път стана европейска шампионка със сбор от 179 килограма. Тя беше най-добра и в двете движения със 79 килограма в изхвърлянето и със 100 килограма в изтласкването.
Защитаващата титлата си от миналата година Анаис Мишел (Франция) този път остана със среброто със 174 килограма, след като беше втора и в изхвърлянето със 78 килограма, и изтласкването с 96 килограма.

Двама ще представят България на европейското по скокове във вода

Александър Витанов и Джорджия Балева покриха нормативните изисквания за участие на Европейското първенство по скокове във вода за юноши и девойки в Хелзинки Финландия. Скачачите ни завоюваха 6 медала на съревнование в Амстердам. Александър Витанов от клуб "Витоша" спечели титлата на кула във възрастта юноши младша възраст, с постижение от..

публикувано на 23.04.18 в 16:04
Иван Петков

Иван Петков: В Златната лига ще дадем шанс на млади волейболистки

Първият лагер на женския ни национален отбор по волейбол с новия треньор Иван Петков стартира днес в столичната зала „Христо Ботев“. Като начало селекционерът разполага само с 9 момичета, които играят в български отбори.  Още от утре обаче към тима постепенно ще се включват и състезателки от чужбина. Националките имат две състезания тази година..

публикувано на 23.04.18 в 15:51
Моуриньо ще прави промени през лятото

„Манчестър Юнайтед“ търси двама полузащитници

Финалистът да Купата на Англия „Манчестър Юнайтед“ ще подсили състава си с двама класни полузащитници през лятото, обяви мениджърът на "червените дяволи" Жозе Моуриньо. Майкъл Карик след края на сезона ще приключи кариерата си и ще се присъедини към треньорския щаб на Моуриньо. Маруан Фелайни пък отказа да преподпише с клуба и ще напусне..

публикувано на 23.04.18 в 15:41

Мъж почина след Лондонския маратон

Организаторите на Лондонския маратон съобщиха, че 29-годишен мъж е починал, след като е колабирал малко преди края на състезанието в неделя, което се проведе при рекордно високи температури. Името на починалия днес е Мат Кембъл, който е работел като готвач. Кембъл е изгубил сили малко след 36-ия километър и въпреки бързата намеса на лекарския..

публикувано на 23.04.18 в 15:30

"Легендите" грабнаха титлата в 13-ия сезон на Volley Mania

Легендите триумфираха с шампионската титла в Любителската волейболна лига Volley Mania. Те стъпиха на върха в 13-ия сезон на надпреварата след 3:1 (25:21, 25:20, 23:25, 25:21) срещу миналогодишния първенец "EvilBall". Финалите във Volley Mania се превърнаха в същинско зрелище, като три от четирите мача в неделя завършиха с тайбрек. Двубоите в пълната..

публикувано на 23.04.18 в 14:45