Пандова с бронз на европейското по вдигане на тежести

Даниела Пандова се окичи с бронз

Даниела Пандова спечели първи медал за България на Европейското първенство по вдигане на тежести в Изворани - Румъния. Българката завърши на трета позиция в двубоя в категория 48 килограма. Дебютиращата на континентален шампионат при жените Пандова постигна двубой  от 165 килограма, за да заслужи бронза. Българката беше пета в изхвърлянето със 71 килограма, но с трети резултат в изтласкването от 94 килограма тя заслужи място на почетната стълбичка.
Пандова изпревари с 2 килограма в двубоя двукратната европейска шампионка Джани Паляро (Италия),  която завърши със 163 килограма след 73 килограма в изхвърлянето и 90 килограма в изтласкването.
Представителката на домакините Елена Рамона Андреш за първи път стана европейска шампионка със сбор от 179 килограма. Тя беше най-добра и в двете движения със 79 килограма в изхвърлянето и със 100 килограма в изтласкването.
Защитаващата титлата си от миналата година Анаис Мишел (Франция) този път остана със среброто със 174 килограма, след като беше втора и в изхвърлянето със 78 килограма, и изтласкването с 96 килограма.

Дъжд и тонове вода в „Арена Армеец“ по време на осмата „Нощ на звездите“

На 23 март за осма поредна година Фондация „Енчо Керязов“ организира годишните награди за талантливи деца "Нощ на звездите". В момента тече кампанията за набиране на кандидатурите на деца в трите раздела - образование, изкуство и спорт. „Стартирахме кампанията за набиране на кандидатурите в трите категории – изкуство, образование и спорт...

публикувано на 19.12.18 в 12:09
Виктор Йосифов отбеляза 9 точки.

Виктор Йосифов най-резултатен за Веро Волей при победа в Белград

Капитанът на националния отбор на България по волейбол Виктор Йосифов и неговият Веро Волей (Монца) са много близо до класиране на четвъртфинал на турнира "Чалъндж къп". Те надиграха като гости категорично сръбския Цървена Звезда с 3:0 (25:17, 25:20, 25:18) в първи двубой от 1/8-финалите на надпреварата, който се игра пред 100 зрители в..

публикувано на 19.12.18 в 12:02
Оле Гунар Солскяр се завръща на

Оле Гунар Солскяр пое Манчестър Юнайтед (обновено)

Легендата на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяр беше назначен за мениджър на отбора, съобщи официалният сайт на 20-кратния шампион на Англия. Негов асистент ще бъде Майк Фелан, също бивш футболист на "червените дяволи". В екипа остават Майкъл Карик и Киерън Макена. Норвежецът, който е на 45 години, е вкарал 126 гола за „червените дяволи“ в..

обновено на 19.12.18 в 11:33
Славиша Стоянович

Славиша Стоянович основен кандидат за селекционер на Латвия

Настоящият старши треньор на Левски Славиша Стоянович е основен кандидат за нов наставник на националния отбор на Латвия по футбол, твръди месното издание "Sportacentrs", цитирано от БТА. Президентът на футболната федерация на страната Каспарс Горкшс обяви вчера, че новият селекционер вече е определен, но името му ще бъде обявено, след като той прекрати..

публикувано на 19.12.18 в 11:21
Макриев разтрогна с Арда и подписа в Кипър.

Димитър Макриев се връща в Кипър

Българският нападател Димитър Макриев ще се завърне в кипърското футболно първенство, след като постигна споразумение с Ермис. Макриев е първото зимно попълнение в клуба от Арадипу, който заема последното място в елита.  34-годишният таран направи сериозна кариера на Острова на Афродита, като за три сезона в периода 2015-2018 година той изигра 101..

публикувано на 19.12.18 в 11:15