„Атлетико“ (М) спечели Лига Европа

Звездата на "Атлетико" (М) Антоан Гризман вкара два гола за победата над "Олимпик" (М) с 3:0

„Атлетико“ (Мадрид) спечели футболния турнир Лига Европа.

Във финалната среща, играна в Лион, испанците победиха с 3:0 „Олимпик“ (Марсилия).

Мадридчани доминираха през цялата среща и не оставиха никакви шансове на съперниците си.

Антоан Гризман изведе „Атлетико“ напред в резултата в 21-ата минута.

4 минути след почивката отново той покачи на 2:0.

Третият гол бе дело на Габи в 89-ата минута.

Това е трети трофей за „Атлетико“ в турнира след 2010-та и 2012-та година.

Германия иска ФИФА да публикува допинг пробите на руски футболисти

Германската антидопингова агенция (НАДА) призова ФИФА да публикува резултатите от допинг пробите на руските футболисти преди началото на световното първенство през следващия месец. "Искаме скоро от ФИФА официална позиция. Мина много време и  изпълняването на възможните последици от разследването става все по-трудно", каза председателят на..

публикувано на 22.05.18 в 17:34

Джокович с благотворителна кауза на рождения си ден

Навръх 31-ия си рожден ден днес Новак Джокович обяви благородна кауза, с която ще помогне на деца в неравностойно положение.  Сръбският тенисист, чрез своята фондация, си постави за цел да събере 31 000 долара, които ще стигнат 442 деца да посетят предучилищен курс за един месец, пише tennis24.bg.  „Днес е големият ден, 31 (!!!). Лудост е..

публикувано на 22.05.18 в 17:03
Константин Папазов

От „Левски Лукойл“ с декларация срещу съдийството

Ръководството на баскетболния „Левски Лукойл“ изрази огорчението си от съдийството по време на вчерашния първи мач от финалите в НБЛ срещу „Балкан“ Ботевград. „Сините“ загубиха драматично у дома с 69:71, след като позволиха на съперника да стигне до обрат в последните десет минути на двубоя. В съобщение до медиите от Левски Лукойл заявиха, че..

публикувано на 22.05.18 в 16:39
Александър Лазов

Александър Лазов с победа в Неапол

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Лазов се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Неапол (Италия) с награден фонд от 25 хиляди долара. Левичарят от Пазарджик се наложи над аржентинеца Факундо Хуарес с 6:1, 1:6, 6:2 за 92 минути. С успеха Лазов заработи 1 точка за световната ранглиста и 430..

публикувано на 22.05.18 в 15:00
Александър Лазаров

Лазаров започна успешно в Букурещ

Александър Лазаров се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в румънската столица Букурещ с награден фонд 15 000 долара. Поставеният под номер 7 Лазаров спечели срещу участващия с "уайлд кард" представител на домакините Николас Давид Йонел със 7:6(4), 7:5 след малко повече от два часа игра. Йонел пропиля аванс от 3:1..

публикувано на 22.05.18 в 14:39