Фернандо Йеро ще води Испания на Мондиала

Йеро (вдясно) замени Лопетеги (в средата)

Спортният директор на Испанската футболна федерация Фернандо Йеро ще замени Лопетеги на поста селекционер на националния отбор, предаде ТАСС.

Лопетеги днес бе уволнен два дена преди първия мач на Ла Фурия на Мондиала срещу Португалия в петък.

50-годишният Йеро е легенда на „Реал“ (Мадрид) и националния отбор на Испания, за който железният защитник записа 86 срещи в периода 1989–2002.

Треньорската си кариера стартира през 2014 г. като асистент в „Реал“, а през сезон 2016/2017 бе наставник на „Овиедо“, но напусна отбора, след като не успя да го изведе до промоция в елита.

По-късно днес Йеро ще изведе испанския тим за днешната им тренировка, след която е насрочена и пресконференция с медиите.

Плакатът на събитието

Нов вариант за мач за юбилея на Гунди

„Левски" бил получил предложение за двубой срещу английския "Уест Хем" по случай 75-ата годишнина от рождението на Георги Аспарухов-Гунди.  Организаторът на събитието "Моко сълюшънс" съобщи, че обсъжданата дата за мача е 12 октомври. Според информацията предложението е дошло в понеделник, като се очаква отговор от "Левски". Стадион "Георги..

публикувано на 25.09.18 в 14:19
Каролине Вожняцзки

Успехи за фаворитките на турнира в Ухан

Световната номер 2 Каролин Вожняцки, третата Анжелик Кербер и испанката Гарбине Мугуруса спечелиха откриващите си мачове на тенис турнира в Ухан, Китай. Датчанката Вожняцки, която триумфира на Откритото първенство на Австралия тази година, надигра категорично 61-та в света Ребека Петерсон след 6:4, 6:1. Шведката се опита да окаже някаква съпротива на..

публикувано на 25.09.18 в 13:00
Емил Кременлиев

Шеф в "Арда": Нямаме амбиции да печелим купата

"Нямаме амбиции да спечелим на всяка цена турнира за купата на България по футбол, но няма да отпишем мача с "Черно море". Това заяви пред "Хоризонт" Емил Кременлиев. Спортният директор на новака във втора футболна лига "Арда" уточни, че преоритет пред футболистите на тима е класиране в първа лига от следващото първенство. "Нормално е настроението в..

публикувано на 25.09.18 в 12:36
Петко Петков

Треньорът на ЦСКА 1948: Няма да се дадем без бой на "Ботев" (Пловдив)

"Отборът на "Ботев" (Пловдив) е фаворит, но ние няма да се дадем без бой". Това обеща старши треньорът на ЦСКА 1948 Петко Петков. Воденият от него тим от втора лига приема утре състава на "Ботев" в среща от 1/16-финалите за Купата на България по футбол. "Този мач е бонус за нашия отбор. Играем срещу сериозен отбор от Първа лига. "Ботев" спечели купата..

публикувано на 25.09.18 в 12:24
Илиан Илиев

Илиан Илиев иска победи над "Арда" и "Лудогорец"

"Всички мачове са важни за нас. Искам да спечелим срещу "Арда" и срещу "Лудогорец". Това заяви за "Хоризонт" Илиан Илиев. Старши-треньорът на "Черно море" обаче уточни, че и двата мача ще бъдат трудни за неговите футболисти. "Не делим мачовете за важни или не. Ще подходим достатъчно сериозно и отговорно и за купата, и за първенството. Имаме за шест дни..

публикувано на 25.09.18 в 12:13