Волейболистите си го върнаха на Пуерто Рико

България записа втора победа в Група D на Световното първенство по волейбол, което се провежда в Италия и България. Националите ни победи безапелационно Пуерто Рико с 3:0 пред погледа на президента на Световната волейболна федерация Ари Граса.

За България срещата започнаха Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев и либеро Теодор Салпаров. Стартовата шестица за Пуерто Рико бе Пабло Гузман, Анхел Перес, Маурис Торес, Секуел Санчес, Джонатан Родригес, Джеси Колон и либеро Арнел Кабрера Ривера.

Срещата започна изключително оспорвано, като резултатът ле изравняван 6 пъти, като изравнителната точка за Пуерто Рико при 6:6 дойде след видео повторение. България поведе с 2 точки при първото техническо прекъсване - 8:6, след точка на Николай Пенчев от начален удар. След прекъсването националите ни продължиха с добрата си игра и с отлични атака започна да увеличава преднината си, която достигна до 7 точки при второто техническо прекъсване с ас на Валентин Братоев. До края на първата част домакините нямаха проблеми и я спечелиха с 25:16.

Гостите започнаха по-добре втората част и поведоха с 2 точки при 3:1 и 4:2, но след чудесна атака на Валентин Братоев и блокада на Светослав Гоцев България изравни. Пуерто Рико отново дръпнаха с 2 точки, но националите не само изравниха при 7:7, но и поведоха при първото техническо с 8:7 след видео повторение. България продължи да увеличава преднината си, която стана 4 точки при второто техническо прекъсване - 16:12. Домакините поведоха с 5 точки при 21:16 с ас на Николай Пенчев и треньорът на гостите Осуалд Камерон поиска почивка. След нея Николай Пенчев реализира нов ас. До края на гейма българите бяха безгрешни и взеха втората част с 25:18

След две равенства в началото на третата част България поведе с 2 точки, но Пуерто Рико веднага изравни. Последва още едно равенство и гостите поведоха с 2 точки при 7:5 и Пламен Константинов поиска почивка. След нея със сгрешен сервиз и две страхотни блокади на националите ни България водеше с 8:7 при първото техническо прекъсване. Домакините продължиха с добрата си игра и при второто техническо прекъсване вече водеха с 16:11. Националите ни допуснаха гостите да намалят изоставането си до 2 точки при 23:21 и Пламен Константинов взе прекъсване. След него България реализира две поредни точки и спечели гейма с 25:21 и съответно мача с 3:0.

В класирането в групата лидери са Полша и Иран с по 6 точки от две победи в два мача и геймово съотношение 6:1, пред България също с 6 точки, но след 3 мача и геймово съотношение 7:3, следват Финландия с 3 точки от 2 мача, Куба има 0 точки от 2 мача и геймово съотношение 2:6, а последен е тимът на Пуерто Рико без точка след 3 загуби от 3 мача и без спечелен гейм.

Срещите в групата продължават утре. В 17.00 часа играят Иран и Куба, а от 20.30 часа е двубоят между Полша и Финландия.

Начо

Начо и Каземиро с контузии от мача със "Селта"

Защитникът Начо Фернандес от "Реал" (Мадрид) ще отсъства от терените за около два месеца, докато неговият съотборник Каземиро няма да играе около три седмици. Двамата са с контузии след победата на "белите" с 4:2 при гостуването на "Селта" Виго късно снощи. Начо има травма в коляното на десния си крак, докато халфът Каземиро е с проблеми в глезена...

публикувано на 12.11.18 в 20:33
Марсиал

Марсиал и Погба с контузии, пропускат мачовете с Холандия и Уругвай

Играчите на футболния "Манчестър Юнайтед" Антони Марсиал и Пол Погба отпаднаха от състава на Франция за предстоящите мачове с Холандия и Уругвай в края на тази и началото на следващата седмица. И двамата са с травми и по тази причина старши треньорът на "петлите" Дидие Дешан извика в състава нападателя на "Арсенал" Александър Лаказет и полузащитникът на..

публикувано на 12.11.18 в 20:29
Втора лига

"ЦСКА 1948" и "Арда" не се победиха в столицата

Първенство на Втора лига по футбол, срещи от 14-ия кръг: "ЦСКА 1948" (София) - "Арда" (Кърджали)  0:0 от събота: "Ботев" (Гълъбово) - "Поморие" (Поморие)  4:1 (0:1) голмайстори: 0:1 Живко Жеков 21, 1:1 Рангел Абушев 60, 2:1 Рангел Абушев 63, 3:1 Бейсим Бейсим 75, 4:1 Свилен Щерев 79-дузпа; "Кариана" (Ерден) - "Царско село" (София)  1:2 (1:1)..

публикувано на 12.11.18 в 19:44
Ани Вангелова

Ани Вангелова четвъртфиналистка на двойки в Ираклион

Ани Вангелова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставените под номер 3 Вангелова и Анна Яковлева от Русия победиха Тамара Малешевич (Сърбия) и Лана Шипек (Хърватия) с 6:2, 6:1 за 62 минути. На сингъл Вангелова загуби в първи кръг от Михаела Боев (Белгия)..

публикувано на 12.11.18 в 19:40
БФС билети

Пуснаха в продажба билетите за България - Словения

Билетите за последния домакински мач на състава на България от груповата фаза на "Лигата на нациите" - срещу тима на Словения на 19 ноември, вече са в продажба на касите на Националния стадион "Васил Левски". Двубоят е следващия понеделник от 21:45 часа, като при закупуване на пропуските ще важи промоцията за лоялни фенове, обявена от Българския футболен..

публикувано на 12.11.18 в 19:38