Ивайло Петев печели дерби в Саудитска Арабия

Ивайло Петев

Воденият от Ивайло Петев тим на "Ал Кадисия" победи "Ал Итифак" с 2:0 в дербито от 12-ия кръг на елита в Саудитска Арабия. Така доброто представяне на българския специалист продължава, като той има две победи и едно реми начело на новия си тим. Ахмед Заин (29) даде аванс на домакините, а Елтон (90+5) оформи крайния резултат.

Отборът на "Ал Кадисия" събра 14 точки след 12 кръга и заема девета позиция във временното класиране, а в следващия кръг гостува на предпоследния "Оход". "Ал Итифак" е осми с 15 точки, а лидер е "Ал Хилал" с 28.

Йоханес Тингнес Бьо

Йоханес Бьо отново спечели на 10 км, Красимир Анев е 22-ри

Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо повтори представянето си от Поклюка и днес спечели спринта на 10 километра в Хохфилцен, Австрия, от Световната купа по биатлон за мъже с време 24.49.2. Бьо направи една грешка при втората стрелба, но въпреки това изпревари с 8,6 секунди французина Мартен Фуркад. Трети остана германецът Бенедикт Дол, също с чиста стрелба,..

публикувано на 14.12.18 в 17:31
Кристиано Роналдо ще се яви в съда на 14 януари

Съдят Кристиано Роналдо в Мадрид след месец

Португалската звезда на Ювентус Кристиано Роналдо ще се изправи пред съда в Мадрид на 14-и януари следващата година по проточилото се вече доста години дело за неплатени данъци, съобщи вестник АС, позовавайки се на свой източник. По време на изслушването ще бъде ратифицирано споразумение между Роналдо и испанското наказателно правораздаване. Той ще бъде..

публикувано на 14.12.18 в 17:18
Красен Кралев инспектира ремонта на зала „Рековски“

Красен Кралев инспектира ремонта на зала „Раковски“

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев направи инспекция на реновираната зала "Раковски", в която централизираната си подготовка провеждат състезателките от националния отбор по художествена гимнастика.   Ремонтът на съоръжението възлиза на обща стойност 250 000 лева. Строително-монтажните работи включват монтаж на нова дървена..

публикувано на 14.12.18 в 16:56
Габриела (вляво) и Стефани Стоеви

Стоеви спечелиха гейм, но отстъпиха на южнокорейки

Бадминтонистките Габриела и Стефани Стоеви спечелиха първия си гейм, но загубиха и в третия си мач в група „Б“ на заключителния турнир на най-добрите, който се провежда в Гуанджоу, Китай, и е с награден фонд 1,5 милиона долара. В дебюта си на финалите европейските шампионки отстъпиха на Ли Со Хи/Шин Сьон Чан (Южна Корея) с 14:21, 21:14,..

публикувано на 14.12.18 в 16:48
Владимир Далаклиев с първа победа в турнира за Големия шлем

Далаклиев от Китай: Тежък четвъртфинал беше

„Тежък четвъртфинал беше. Във втората среща трябваше да се изправя срещу  най-добрият състезател в момента в категория 68 килограма Лий Деахуун. Втора година той няма загуба на турнир. Спечели всички Гран При-та. В отлична форма е“, така Владимир Далаклиев коментира специално за БНР от Китай загубата от корееца Лий Деахуун в четвъртфиналната..

публикувано на 14.12.18 в 16:30