Неудобен германец срещу Григор в Монте Карло

Ян-Ленард Щруф в акция.

Стана ясен съперникът на Григор Димитров във втория кръг на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло на червени кортове.

Това е германецът Ян-Ленард Щруф, който победи след обрат №15 в схемата Денис Шаповалов от Канада с 5:7, 6:3, 6:1 в двучасов двубой.

Българинът и 44-ият в света Щруф са се срещнали два пъти на ниво АТР World Tour. Димитров го победи в Стокхолм с 6:1, 6:3 през 2013 година. Германецът взе своя реванш през 2017-а точно в Монте Карло. Тогава той се наложи след 4:6, 6:3, 6:2.

Двубоят в Княжеството ще бъде утре или в сряда.

Венелина Поптолева (вдясно) си осигури медал от европейското първенство по бокс за жени

Поптолева, Каменова и Мехмедова също са медалистки на ЕП по бокс (обновено)

Венелина Поптолева, Светлана Каменова и Аслъхан Мехмедова продължиха отличната серия на българските момичета на европейското първенство по бокс в Белград. Под наставленията на Борислав Георгиев и Роман Цветков те се класираха за полуфиналите в категориите до 52, 57 и 63 килограма и донесоха петия и шестия медал за страната ни в сръбската столица. На..

обновено на 23.04.24 в 20:05
Георги Кабаков (с топката)

Георги Кабаков главен съдия на ЦСКА София - Левски

От Съдийската комисия на БФС определиха Георги Кабаков за главен рефер на сблъсъка ЦСКА София - Левски в събота. Ето всички съдийски наряди за 31-ия кръг в Първа лига: 26 април 2024 г., петък, 20:00 ч. Общински Футболен Клуб Пирин ЕООД - ПФК Ботев Враца ГС:   Иво Венциславов Андреев   АС1:   Мартин Емилов Венев   АС2:   Драгомир Руменов Милев..

публикувано на 23.04.24 в 18:09

Българските таекуондисти с още над 100 медала във втория ден на „Херея Оупън“

Още 104 отличия – 19 златни, 27 сребърни и 48 бронзови спечелиха българските състезатели от 15-то издание на международния турнир по олимпийско таекуондо „Херея Оупън“, който се проведе в столичната "Асикс Арена", София. При мъжете до титлите стигнаха състезателите на клуб Рамус - Божидар Аврамов (68 килограма) и Виктор Георгиев (63 килограма),..

публикувано на 23.04.24 в 14:02

Монтана надви Берое и изравни серията във финала

Вицешампионът Монтана 2003 надигра за втори път шампиона Берое с 89:88 (28:17, 9:15, 27:26, 19:25, 6:5) след продължение като домакин в зала „Младост“ в Монтана в четвъртата среща от финалния плейоф в първенството на България по баскетбол за жени и изравни серията на 2-2 победи. Старозарки спечелиха първите два двубоя като домакини, а тимът..

публикувано на 22.04.24 в 20:40
 Арестуваха Фабио Канаваро е задържан заради неплатени данъци

Фабио Канаваро пое Удинезе

Удинезе, който е на 17-о място в класирането на Серия А, се раздели с треньора си Габриели Чофи в понеделник, съобщиха от клуба. Негов заместник ще бъде световния шампион от 2006 година Фабио Канаваро. "Удинезе съобщава, че освободи от функциите си треньора на първия отбор Габриеле Чофи", написаха от клуба в кратко съобщение. Чофи е на..

публикувано на 22.04.24 в 18:52

Аслъхан Мехмедова се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство

Българската боксьорка Аслъхан Мехмедова се класира на четвъртфинал на Европейското първенство и увеличи бройката на добрите резултати. Един полуфинал и още 11 достигнати четвъртфинала - такава е равносметката за България след приключване на първите два кръга на Европейското първенство по бокс за мъже и жени в Белград. Аслъхан Мехмедова стана..

публикувано на 22.04.24 в 18:50

Гимнастиците ни с подиум тренировка преди Европейското

Националният отбор по спортна гимнастика за мъже направи официална подиум тренировка преди началото на Европейското първенство в Римини (Италия).  "Подиумът мина добре. Състезателите направиха малки грешки, но се надявам да ги изчистим до началото на първенството", коментира президентът на БФ Гимнастика Красимир Дунев. Уредите в залата в..

публикувано на 22.04.24 в 18:45