Алекс Тоткова с бронзов медал на Световното първенство по спортно катерене за младежи в Италия

Снимка: IFSC

Александра Тоткова спечели бронзов медал на Световното първенство по спортно катерене за младежи в дисциплината "трудност". Състезанието, в което участват 500 млади катерачи от 49 държави, се провежда в Арко, Италия.

Предстои надпреварата в дисциплината боулдър, където 14-годишната българка също е сред фаворитите.
Първенството продължава до края на месеца.

17.03.24 Законите на Мърфи

В звуковия файл можете да чуете рубриката от 17 март 2024. Водещ - Даниела Якова

публикувано на 18.03.24 в 09:30
Линията на Томашевски и Халдаш

Екстремните спортове 3-17 март 2024

Поляците Мачрин Томашевски и Павел Халдаш осъществиха вероятно първото зимно изкачване на голяма стена в Аляска. То е продължило 10 дни - от 28 февруари до 8 март, като новата линия "Zimne wojny" е по Южната стена на една от кулите в масива Mooses Tooth, в националния парк "Денали", САЩ. Маршрутът е 980 м, 19 въжета, A3, M5, 70°. Според Томашевски..

публикувано на 17.03.24 в 15:57

10.03.24 Законите на Мърфи

В звуковия файл чуйте рубриката " Законите на Мърфи" от 10 март 2024 г. Водещ - Даниела Якова

публикувано на 11.03.24 в 09:09
Кънчо Долапчиев награждава победителките в Държавното първенство по ски-алпинизъм

На 79 г. Кънчо Долапчиев продължава да се състезава с младите ски-алпинисти

Тази година се навършват 40 години от първата национална експедиция до Еверест. В състава й тогава е  Кънчо Долапчиев, който тази година навършва 80 години , като продължава да участва, наравно с младите, в състезания по ски-алпинизъм.  Роден е на 23 октовмри 1944 г. в Самоков. Първо става скиор, а след това започва да се занимава и със..

публикувано на 10.03.24 в 15:08
Новата зала

Екстремните спортове 25 февруари - 3 март 2024

Никола Калистрин зае 40 място в първия старт от Световната купа по ски-алпинизъм в Шладминг , Австрия в дисциплината “скоростно изкачване”. Победител при мъжете стана швейцарецът Реми Боне, а при жените - Сара Драйер от домакините.  Петима карачи от отбора на България по фрирайд участваха в състезание 3 звезди в Нендаз, Швейцария. От екипа..

публикувано на 03.03.24 в 14:53