Зрелища в Шампионската лига, освен в Лондон голям мач и в Дортмунд

Отборите на Челси и Аякс направиха зрелищно 4:4 в среща от Група H на Шампионската лига. Това е едното от двете украшение на снощната програма в четвъртия кръг от груповата фаза. Другият зрелищен мач бе в Дортмунд между Борусия и Интер - 3:2 от 0:2.

Амстердамци бяха надиграни минимално у дома от „сините“ в първия мач между съставите и започнаха пределно мотивирани за реванш в Лондон. Резултатът бе открит от Тами Ейбрахам, който си отбеляза автогол още във 2-рата минута. Три по-късно обаче Жоржиньо възстанови равенството след точно изпълнена дузпа. Възпитаниците на Ерик тен Хаг натиснаха съперника и до почивката водеха с 3:1 след интервенцията на Куинси Промес и нов автогол за лондончани – този път дело на вратаря Кепа Арисабалага.

Драмата обаче тепърва предстоеше през втората част. Аякс отвори три гола разлика след попадението на Дони ван де Беек, но малко след това Сесар Аспиликуета върна надеждите на играчите на Франк Лампард с гол в 63-та минута. Пет по-късно Дейли Блинд получи втори жълт картон и остави амстердамци с 10 души, а скоро след това Жоел Велтман пое към съблекалните заедно с него. За Аякс стана изключително трудно и Жоржиньо сведе дефицита до само един гол след нов реализиран наказателен удар.

Нещо повече – младият талант на домакините Рийс Джеймс направи резултата 4:4 и „сините“ замечтаха за нов успех над холандския си съперник. Това за кратко бе факт след втория гол на Аспиликуета, но ВАР отмени попадението на испанеца заради игра с ръка. До края не паднаха нови голове и така двата тима поделиха точките след спиращото дъха зрелище. В другия двубой от групата Валенсия разгроми Лил с 4:1 и завърза изключително много нещата, като Аякс, Челси и „прилепите“ имат вече по 7 точки два кръга преди края на груповата фаза. В следващите двубои от групата Валенсия приема у дома Челси, а Аякс гостува на Лил.

В друга драматична среща от вечерта Борусия Дортмунд обърна Интер от 0:2 до 3:2 на „Сигнал Идуна Парк“. Възпитаниците на Антони Конте изиграха отлично първо полувреме и показаха страхотна ефективност, вкарвайки два гола с двата си удара в очертанията на Роман Бюрки. Попаденията отбелязаха Лаутаро Мартинес в самото начало и Матиас Весино в края на полувремето. През втората част обаче играчите на Люсиен Фавр излязоха преобразени на терена и обърнаха изцяло развоя на събитията в своя полза.

Ашраф Хакими намали в 51-та минута, а Юлиан Брандт изравни 13 по-късно. Привържениците на домакините изпаднаха в истински екстаз в 77-та минута, когато Хакими отново се оказа в прегръдките на съотборниците си и донесе скъпоценния успех за Борусия. В другия двубой по-рано от група F Барселона изигра слаб мач и завърши наравно у дома със Славия Прага 0:0. Така, в класирането в групата Барселона остава лидер с 8 точки, Дортмунд е със 7, а Интер с 4 пункта. В следващия кръг Барселона приема вкъщи Дортмунд, а Интер гостува на Славия Прага.