Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Аларма

“Аларма”: радиопредизвикателство за младежи от 8 до 88-годишна възраст…

всеки делничен ден от 21.30 до 23.00 часа

Всъщност, нашата аудитория е предимно от 15 до 35-годишна, но защо е нужно да си налагаме изкуствени ограничения. Младостта, както знаем, е състояние, напълно независимо от клишетата за време и от официалната статистика. И макар някои обществени псевдонауки да се опитват да докажат противното, младостта е напълно ирационална. Младостта е страстна, агресивна, лирична, неврастенична, меланхолична, неволна, ненадейна, неподозирана, недоволна, недоволстваща и най-вече – изобилстваща и непреходна, каквото и да твърдят разните там “институти по застаряване на населението”. И тя не се постига с кремове против бръчки, а с ежедневно подхранване на детското (и дори детинското) любопитство, което всеки от нас носи у себе си в някаква степен.
Имената на авторите, които ще палят фитила всяка делнична вечер от 21.30 до 23.00 ч., водят след себе си и максимално широкия обхват на темите, с които ще провокираме младежката аудитория на програма “Христо Ботев” – сиреч, от начините за релакс в края на седмицата до антарктическите експедиции и други пътешествия до края на света, от проблемите в училище до културните политики по отношение на млади и оригинални творци, от хобитата до душевните терзания на пъпчивите и подрастващите, от интернет технологиите до “бъдещите творчески планове” и “капаните на успеха”. Или накратко: секс, наркотици и рокендрол - но не задължително в този ред.
Петъчното издание на “Аларма” ще бъде по-културологично като насоченост, с участието на млади писатели, музиканти, театрали, учени, изследователи, преводачи и с гост-автори познати гласове от ефира на програма “Христо Ботев”, които сте свикнали да чувате в други “часови пояси”.
“Крос радио”, “Хапки от реалността”, “Полетът на къртицата”, “Водещият черпи” и “Клуб Силенсио” са само някои от новите ни рубрики, а какво се крие зад тези имена ще узнавате постепенно и своевременно... Интернет-изданието на “Аларма”, включва текст, картинки, аудио и видео материали и да доразвива темите и проблемите, за които ефирното време никога не достига.
С идеи и предложения с нас можете да се свързвате на познатия ви имейл адрес alarma@bnr.bg.
Туй то! Следва продължение...



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

За скандалната пиеса на Иван Теофилов – 60 години по-късно

Скандалната навремето пиеса на Иван Теофилов "Поетът и планината" (1963) излиза за първи път като текст 60 години по-късно, като в книгата освен пиесата е отразена и нейната история.  Публикувани са отзиви, рецензии и цялата съпътстваща разгромяваща театралнокритическа рецепция, както и спомени на създателите на спектакъла с режисьор Леон Даниел...

публикувано на 25.04.24 в 17:55

Серия от лекции за тялото в киното с водещ Николай Колев

Движенческата лаборатория "Ход" е пространство, ръководено от Цвета Дойчева. В нея се провеждат работилници, посветени на танца и движението. Сега там тече цикъл лекции на Николай Колев, които преминават по-скоро като разговори на тема "Тялото в киното".  "Еросът и порастването – филми с инициация" беше темата на първата лекция. Сега предстои втората..

публикувано на 25.04.24 в 17:29

Офорти на варненски ученици по рисунки на Владимир Димитров-Майстора

Как изглеждат рисунки на Владимир Димитров-Майстора през очите на ученици от специалност "Изящни изкуства" в Националното училище по изкуства "Добри Христов" в град Варна? За това разказват художникът Георги Кенаров и неговите ученици – Виктория Стоянова, Клементина Савова и Мария Бузева. В Градската художествена галерия "Борис Георгиев" в..

публикувано на 25.04.24 в 17:15

Весела Ножарова: Българският артпазар все още не е регулиран

В сянката на пандемията един лозунг започна да се издига сред хората – "Купувайте изкуство от живи художници, на класиците пари не им трябват". Тази фраза, която бързо придоби популярност, отразява желанието на обществото да подкрепи съвременните творци, да им осигури възможност за развитие и признание. Но как да разпознаем съвременен талант, който..

обновено на 25.04.24 в 12:50

Резервно око: един различен поглед към реалността

Художникът Радослав Мъглов представя новите си творби в изложбата "Резервно око" в столичната галерия "Аросита". Кураторът Викенти Комитски споделя за експозицията: "В тази изложба на Радослав Мъглов, под формата на серия от непоказвани рисунки, се ангажира с една история за деконструкция на образа като такъв. Рисунките, с четка и..

публикувано на 25.04.24 в 07:53