Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

"Семейно радио" тръгва по програма "Христо Ботев" на 13 февруари

Снимка: Архив
Започва излъчването на шестчасова програма „Семейно радио”. С нея искаме да върнем в ефир разговора за доброто и злото, за красивото и грозното, за любовта и омразата… Да намерим съвременната гледна точка към вечните човешки ценности, които се възпитават в семейна среда.
„И рибар съм, и ловец съм”, с което ще започва „Семейно радио”, вярваме ще зададе добро и бодро настроение в началото на деня. Ще го затвърдим с “Ала бреве” – сутрешния концерт за събуждане на тези, които спят по-докъсно през почивните дни. Децата, защо не заедно със своите родители, ще могат да се насладят на някоя от любимите си приказки в „Радиотеатър за деца”, който на старта на „Семейно радио” предлага на малките ранобудници драматизация по приказката на Братя Грим „Жабокът цар”.
В концерта по желание на слушателите, ще можете да поръчате любимата си музика за любимите хора, след което следват минутите на „За здравето”, където проф. Лъчезар Трайков ще ни посъветва какво да правим, за да запазим своето здраве.
Гости в първото издание на „Моето семейство” ще са Силвия и Еди Емирян, едно 33-годишно радиосемейство и трите им пораснали деца.
Психологът Росица Георгиева ще говори в рубриката „От другата страна” за изпитанието и силата да останеш в семейството или по-силни ли са „двама” в борбата с трудностите в живота.
За приятното прекарване на почивните дни ще ви предложим „Семейни маршрути” с Петра Талева, която ще ни представи с. Крепост – Димитровградско, за да ни покани на един интересен празник.
Ще ви разкажем и как отбелязват Деня за прошка и почит към най-възрастния член на семейството в Смолян.
За гастрономите е предназначена нашата „Семейна рецепта”, която ще ви дава идеи как да си приготвите нещо вкусно.
В „Семейна история”, нашата рубрика за родовата памет, членовете на рода Йовкови, един стогодишен занаятчийски род от Троян, разказват за себе си и защо не бива да забравяме корените си.
Накрая в рубриката „Младата майка” очаквайте среща с Калина Станева, а във „Възрастта не е порок” гост ще бъде Катя Воденичарова.

събота, 13 февруари, от 6.00 часа


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Тодор Кантарджиев

Коклюш: Ваксинираните преди 10 години могат да се разкашлят, но няма да е тежко

Загрижеността сред обществото нараства с нарастващия брой случаи на коклюш, като служебният министър на здравеопазването, Галя Кондева, сподели, че регистрираните заболели са около 400. Това обаче е далеч от очаквания пик, заяви тя в интервю за БНТ. Министерството на здравеопазването очаква пикът да бъде достигнат до края на май. Ще обяви ли..

обновено на 24.04.24 в 11:26
Тихомир Безлов

Има ли скок в нивата на корупция, или е само усещане?

В студиото на "Нашият ден" гост беше Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията. В разговора, фокусиран върху неполитическите сфери на сложната политическа манипулация, Безлов коментира темата за актуалното състояние на корупцията у нас и усещането за нея.  "Политическата криза и появата на нови партии на сцената, както и дългият..

обновено на 24.04.24 в 10:23

Виртуални игри: Наистина ли са вредни?

В рубриката "Време за наука“ на предаването "Нашият ден" Никола Кереков подчерта някои неочаквани ползи от компютърните игри, като постави в центъра на вниманието си широкия спектър от аспекти, които обхваща тази индустрия. Подчертавайки, че гейминг индустрията е истински мастодонт, Кереков изтъква значителните печалби, които тя генерира...

обновено на 23.04.24 в 13:24

Стоян Ставру: Близостта до човека формира мнението за правата на даден вид животно

Нашият вид Homo sapiens има невероятно влияние върху биомасата на планетата. При това, докато човешката популация съставлява само 0,01% от общата биомаса на Земята, е впечатляващо как той е оказал толкова голямо влияние върху екосистемата. Според последните изследвания, водени от международни научни екипи, човешкият вид е причинил значително..

обновено на 23.04.24 в 12:27
Александър Кашъмов

Свободата на словото и достъпът до информация – какво е новото?

Световният ден на книгата и авторското право е повод за сериозно размисляне за свободата на словото и достъпа до информация . В ефира на "Нашият ден" гостува адв. Александър Кашъмов, чийто ангажимент по отношение на правата на човека и свободата на изразяване е безспорен. Кашъмов подчертава значението на свободния достъп до информация за..

обновено на 23.04.24 в 11:08