Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Майсторът на комедията

БНР Новини
Проф. Александър Илиев със своите студенти
Снимка: Камен Во студио

В тазгодишното второ издание на кинофестивала Master of Art любителите на документалното кино могат да се насладят на над 60 филмови ленти от цял свят, посветени на световни имена от различните сфери на изкуството. В програмата на единствения по рода си кинофест в Югоизточна Европа ще бъдат представи единствено и само премиерни за страната ни заглавия. Едно от тях е „Майсторът на комедията“ - документален разказ за ролята на личността на учителя в процеса на изграждане на бъдещето на творците на театъра и киното. Режисьор на лентата е Камен Воденичаров, а главен герой в документалния филм е проф. Александър Илиев, български актьор, режисьор, мим и преподавател. Сюжетът на филма ни пренася в университетските зали на „Карнеги Мелън“ в Питсбърг, САЩ, където бъдещите актьори търсят отговора на въпроса „А сега накъде?“ Повече за проф. Илиев – майсторът на комедията, можете да чуете в звуковия файл, а самия филм можете да гледате на 26 април от 17.30 часа в обновеното кино „Люмиер лидъл“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Майстора през нашите очи" – рисунки на Владимир Димитров-Майстора през очите на ученици

Как изглеждат рисунки на Владимир Димитров-Майстора през очите на ученици от специалност "Изящни изкуства" в Националното училище по изкуства "Добри Христов" в град Варна? За това разказват художникът Георги Кенаров и неговите ученици – Виктория Стоянова, Клементина Савова и Мария Бузева. В Градската художествена галерия "Борис Георгиев"..

публикувано на 25.04.24 в 17:15

Весела Ножарова: Българският артпазар все още не е регулиран

В сянката на пандемията един лозунг започна да се издига сред хората – "Купувайте изкуство от живи художници, на класиците пари не им трябват". Тази фраза, която бързо придоби популярност, отразява желанието на обществото да подкрепи съвременните творци, да им осигури възможност за развитие и признание. Но как да разпознаем съвременен талант, който..

обновено на 25.04.24 в 12:50

Резервно око: един различен поглед към реалността

Художникът Радослав Мъглов представя новите си творби в изложбата "Резервно око" в столичната галерия "Аросита". Кураторът Викенти Комитски споделя за експозицията: "В тази изложба на Радослав Мъглов, под формата на серия от непоказвани рисунки, се ангажира с една история за деконструкция на образа като такъв. Рисунките, с четка и..

публикувано на 25.04.24 в 07:53
Радостин Радев

Като на филм: пътят от България до Англия на актьора и продуцент Радостин Радев

Вместо да стане полицай, какъвто си е представял, че иска да бъде, той избира да е от хората, които могат да изиграят всеки, дори човекa на реда. От школата в Симеоново до самолета, който каца в Лондон, Радостин Радев извървява пътя на самоосъзнаването и вечното усъвършенстване в преследване на влечението – актьорското майсторство. Британската..

публикувано на 24.04.24 в 16:46
Кадър от снимачния процес

Музикален клип говори за любовта на човек към родината

Предстои премиерата на музикалния клип "Оставам" на певицата Вили Русева. Сюжетът на клипа представя една история за силната и непреходна любов между човек и родина. Идеята се ражда от режисьора Борислав Костов, който от години работи по сценарий за филм за българската история – "Коси в прахта".  Самият късометражен музикален филм е продуциран от..

публикувано на 24.04.24 в 16:04